Jurečka prosadil kšeft pro mlékaře. Stát zaplatí za školáky 14x víc

mléko do škol zdarma

Jurečka prosadil kšeft pro mlékaře. Stát zaplatí za školáky 14x vícNOVÉ 1
Ekonomika
Echo24
Sdílet:

Děti budou dostávat mléko a neochucené mléčné výrobky ve školách od příštího školního roku zdarma, za ochucené budou rodiče připlácet. Stát dá na rozšíření programu až 670 milionů korun. V letošním školním roce stát přispěl 47 miliony korun, suma se tak zvedne až na čtrnáctinásobek. Dnes o tom na tiskové konferenci informoval ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) spolu se zástupci Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF).

Návrh nařízení, kterým se změny docílí, bude muset schválit vláda, rozhodovat o ní bude ve středu.

Zvýší se také podpora na školní dotované ovoce a zeleninu. Z národního rozpočtu šlo v letošním školním roce 75 milionů korun, v příštím by mělo jít až o 260 milionů korun. Program s ovocem se rozšíří i na žáky druhého stupně základních škol, naopak se z něj vyjmou mateřské školy.

Stát by tak měl dávat dohromady na dotované potraviny do škol 930 milionů korun ročně, dalších 127,5 milionu korun by měla přispět Evropská unie. Celkem by tak mělo být v programech až 1,05 miliardy korun. Celkový současný rozpočet programů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol činí 259,1 milionu korun.

Čtěte také: Ministr Jurečka nepodniká. Eurodotace na půdu čerpá manželka

Jurečkova novela: Za neoprávněný vstup do lesa pokuta 30 tisíc korun

Sdílet:

Hlavní zprávy

ekonomika
×

Podobné články