Ke sta tisícům Syřanů v Německu se mohou připojit jejich rodiny

uprchlická krize

Ke sta tisícům Syřanů v Německu se mohou připojit jejich rodinyNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Zhruba 267.500 syrských uprchlíků v Německu má v současnosti právo na to, aby požádali o spojení svých rodin. Podle bulvárního deníku Bild tento počet uvádí interní dokument německé vlády, který se zabývá následky migrační krize. Více než čtvrt milionu uprchlíků by tak mohlo do Německa z válkou sužované Sýrie či okolních zemí přivézt své rodinné příslušníky.

Na uvedený počet Syřanů se podle vládního dokumentu nevztahuje nařízení pobytového zákona, na základě kterého je na dva roky odložené spojování rodin uprchlíků. O povolení pro vstup svých rodinných příslušníků do země tak může více než čtvrt milionu Syřanů požádat prakticky okamžitě.

Spolková vláda v listopadu 2015 rozhodla, že malé skupině běženců, která požívá jen subsidiární, tedy časově omezenou ochranu, dva roky neumožní spojení rodiny. Takový ochranný status dostávají běženci, kteří nemají právo na plnohodnotný status uprchlíka, neboť nejsou pronásledováni jako jedinci.

Podle serveru Spiegel Online není vůbec jasné, kolik by do Německa na základě práva na spojování rodin mohlo přijít lidí.

Na konci předloňského roku Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) ještě odhadoval, že právo na spojení rodiny podle německých zákonů má až půl milionu syrských uprchlíků. Podle statistických údajů BAMF na jednoho uprchlíka připadá v průměru 0,9 až 1,2 rodinných příslušníků. V maximální variantě by tak na základě dat z vládního dokumentu mohlo v důsledku spojování rodin přijít do Německa až dalších více než 320.000 Syřanů.

Od loňského ledna do září dostalo vízum opravňující k přivezení rodinných příslušníků do Německa 40.000 Syřanů s přiznaným azylem.

V roce 2015 přišlo do Německa 890.000 migrantů, v loňském roce 280.000. Velká část z nich do země prchla z válkou zmítané Sýrie.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články