Šafářová v Paříži potrápila Williamsovou. Nakonec jí podlehla

Tenisové finále s českou účastí

Šafářová v Paříži potrápila Williamsovou. Nakonec jí podlehlaAKTUALIZUJEME
1

Životní zápas hrála tenistka Lucie Šafářová, která se ve svém prvním grandslamovém finále ve dvouhře utkala s Američankou Serenou Williamsovou o titul na Roland Garros. První set vyhrála Williamsová 6:3. V druhém se Šafářová fantasticky držela a po tiebreaku vyhrála 7:6. V posledním setu ale česká tenistka podlehla americké superstar 2:6. Williamsová si tak vydobyla už svůj dvacátý titul na podnicích „velké čtyřky“.

Řečí čísel byla Šafářová jasnou outsiderkou. S Williamsovou prohrála osm vzájemných zápasů na okruhu WTA a získala jen tři sety. Ve finále spolu hrály jen na americké antuce v Charlestonu, kde ji mladší ze sester Williamsových před třemi lety deklasovala 6:0, 6:1.

I další statistiky mluvily výrazně pro třiatřicetiletou Američanku. Vyhrála už 66 turnajů ve dvouhře oproti šesti Šafářové a na odměnách vydělala skoro 70 milionů dolarů, zatímco brněnská rodačka přes šest milionů dolarů.

Devatenáctinásobná grandslamová šampionka Williamsová zůstává po turnaji světovou jedničkou. Šafářová se poprvé v kariéře dostává na 7. místo světové desítky. Za účast ve finále získala 900.000 eur (24,7 milionu korun). Vítězka vydělala 1,8 milionu eur (asi 49 milionů korun). Na Roland Garros čeká Šafářovou také nedělní finále čtyřhry.