Předplatné
Můj účet
Přihlásit se
Zapomněli jste heslo?
Založit nový účet
Týdeník Echo
Můj účet
Odhlásit
Rubriky
Úvodní strana
10 let Echa
Domov
Komentáře
Svět
Ekonomika
Rozhovory
Podcasty
Panorama
Blogosvět
Politická aréna
Aréna názorů
Úhel pohledu
Auto
Speciální přílohy
EchoTV
Kontakty
Předplatné
Inzerce
O nás
About us
Zásady ochrany osobních údajů
Obchodní podmínky
Prohlášení o souborech cookies
Navštivte také
Echo Prime
Tydeník Echo
Echomedia eShop
Website by
Coolpany SE
Svět
Přihlásit se
Předplatné
Domov
Komentáře
Svět
Ekonomika
Panorama
Echo Prime
Týdeník Echo
Podcasty
Monitor
Předplatné
Je suis Charlie. Jsem Charlie, je napsáno na plakátu, který drží žena s klaunským nosem. Chtěla tím vyjádřit svou podporu obětem, které zemřeli při útoku na pařížskou redakci satirického časopisu Charlie Hebdo, a svobodě slova. Teroristé během palby křičeli hesla typu Pomstili jsme proroka Mohameda či Allahu Akbar (Alláh je veliký). Zabili celkem 12 osob - devět novinářů, jednoho civilistu a dva policisty.
-
FOTO: REUTERS / Stephane Mahe
Britský herec Eddie Redmayne se raduje z vítězství Americké akademie umění a věd v kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli za film Teorie všeho o Stephenu Hawkingovi. Oscara pro nejlepší hlavní ženský herecký výkon získala Julianne Mooreová a ve vedlejších kategoriích zvítězil J. K. Simmons a Patricia Arquetteová. Nejlepším filmem za rok 2014 se stal Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Film si odnesl také Oscara za nejlepší režii, originální scénář a kameru.
-
FOTO: REUTERS / Mike Blake
Francouzská záchranářská helikoptéra létá nad troskami Airbusu A320 společnosti Germanwings, který se zřítil 24. března ve francouzských Alpách. Nehodu a smrt 150 lidí včetně 16 studentů způsobil zcela úmyslně mladý německý kopilot Andreas Lubitz. Ten se zamkl v kokpitu a narazil s letadlem mířícím z Barcelony do Düsseldorfu do alpského masivu. Později bylo zjištěno, že muž trpěl psychickými problémy.
-
FOTO: REUTERS / Gonzalo Fuentes
Tělo jedné z obětí zemětřesení v Nepálu. Nepál zasáhla dvě zemětřesení. První o síle 7,8 stupně udeřilo 25. dubna, zabilo tisíce lidí a zničilo více než půl milionu domů. Druhé otřesy přišly 12. května v okamžiku, kdy se Nepálci pomalu začínali vzpamatovávat z předchozí katastrofy. Počet obětí dvou zemětřesení přesáhl 8500.
-
FOTO: REUTERS / Navesh Chitrakar
„Seppe, tohle je za mistrovství světa v Severní Koreji v roce 2026. Díky moc!“ pronesl ironicky britský komik Lee Nelson a hodil šéfovi Mezinárodní fotbalové federace Seppu Blatterovi na hlavu hromadu bankovek. Jak předsedu FIFA Blattera, tak šéfa Evropské fotbalové unie (UEFA) Michela Platiniho i generálního sekretáře FIFA Jérome Valckeho dočasně suspendovala Etická komise FIFA po dobu 90 dnů kvůli vyšetřování korupční aféry, jež zachvátila fotbalovou federaci. Blatter přitom krátce po svém znovuzvolení v červnu oznámil pod sílícím tlakem rezignaci.
-
FOTO: REUTERS / Arnd Wiegmann
Pravděpodobně dva nejmocnější politici světa, německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Barack Obama, zachyceni v živé debatě během summitu G8 nedaleko Garmisch-Partenkirchenu.
-
FOTO: REUTERS / Michael Kappeler
Dvouletý princ George nakukuje do kočárku své sestry, její královské Výsosti princezny Charlotte Elizabeth Diany z Cambridge. Ta se narodila vévodkyni Catherine z Cambridge a princi Williamovi 2. května. Jejich prababička královna Alžběta II. zase 9. září překonala rekord královny Viktorie a stává se nejdéle vládnoucí britskou panovnicí. Alžběta na trůn usedla v roce 1952 a monarchii tak panuje více než 63 let.
-
FOTO: REUTERS / Matt Dunham
Donald Trump, průběžně vedoucí kandidát Republikánské strany na prezidenta USA, oznámil svou kandidaturu v červnu. Jeho kampaň nicméně provází velké kontroverze. Trump například zamýšlí postavit na hranicích s Mexikem zeď a podporuje myšlenku speciální databáze muslimů žijících v USA. V případě svého vítězství chce také poslat všechny syrské uprchlíky zpět do Sýrie.
-
FOTO: REUTERS / Brian Snyder
Tenistka Serena Williamsová se raduje během wimbledonského čtvrtfinálového zápasu proti Bělorusce Viktorii Azarenkové. Jednalo se již o třetí grandslam v roce, který americká tenistka vyhrála. Zisk tzv. kalendářního grandslamu ji ale překazila prohra v semifinále US Open s Italkou Robertou Vinciovou. Mezi muži kraloval Srb Novak Djokovič. Vyhrál všechny grandslamy roku až na pařížský Roland Garros.
-
FOTO: REUTERS / Toby Melville
Skupinka syrských uprchlíků si fotí tzv. selfie krátce poté, co šťastně přepluli Egejské moře a dorazili na řecký ostrov Kos.
-
FOTO: REUTERS / Yannis Behrakis
Grafiti v Brazílii zobrazuje mrtvé syrského uprchlíka Aljana Kurdiho. Tělo tříletého Aljana bylo nalezeno na turecké pláži. Zemřel spolu se svou matkou a pětiletým bratrem při pokusu přeplout Středozemní moře. Fotografie mrtvého chlapce na břehu moře obletěla svět a vyvolala celospolečenskou diskuzi.
-
FOTO: REUTERS / Paulo Whitaker
Japonec Luke Thompson během zápasu proti Skotsku na Světovém mistrovství v ragby v Anglii. Mistrovství se koná jednou za čtyři roky. To letošní vyhráli již potřetí hráči Nového Zélandu, když ve finále porazili svého odvěkého rivala - Austrálii.
-
FOTO: REUTERS / Andrew Boyers Livepic
Skupinka palestinských žen a dětí se snaží zabránit izraelskému vojákovi, aby zatkl teprve dvanáctiletého chlapce. K potyčce došlo na Západním břehu Jordánu a vzniklo z ní dokonce video. Na něm je vidět, jak ženy do vojáka tlučou, chytají ho za ramena a nakonec se jim podaří sundat mu kuklu. Voják se snaží splnit zadaný úkol a před rozlícenými ženami se bránit. Dívku v růžovém tričku dokonce chytí pod krkem a v jednu chvíli sahá po zbrani, kterou ale nakonec nepoužije. Video končí v okamžiku, kdy mu na pomoc přijde kolega.
-
FOTO: REUTERS / Mohamad Torokman
Kameramanka maďarské televize N1TV Petra Lászlóová dostala výpověď poté, co podkopla na maďarsko-srbské hranici nohy utečenci nesoucímu v náručí dítě. Fotka a dostupná videa se okamžitě rozšířila po internetu, přičemž některá to, zda syrskému utečenci nohy skutečně podkopla, zpochybňují.
-
FOTO: REUTERS / Marko Djurica
Syrský prezident Bašár Asad podnikl překvapivou návštěvu Kremlu. S ruským prezidentem Vladimirem Putin se setkal 20. října. Jednalo se o první Asadovu zahraniční cestu od roku 2011, kdy vypukla válka v Sýrii. Asad využil příležitosti a poděkoval Putinovi za to, že se ruské síly zapojily do leteckých náletů proti islamistickým bojovníkům v Sýrii.
-
FOTO: REUTERS / Alexei Druzhinin
Policisté vedou skupinu utečenců nedaleko slovinského Dobova. V souvislosti s migrační krizí souhlasil slovinský parlament s nasazením armády na hranicích. V okamžiku, kdy své hranice uzavřelo Maďarsko a Chorvatsko, se totiž hlavní migrační trasou do západní Evropy stala právě cesta přes Slovinsko.
-
FOTO: REUTERS / Srdjan Zivulovic
Egyptští vojáci sbírají osobní věci pasažérů pasažérů havarovaného letu ruského letadla. Ten se zřítil na Sinajském poloostrově 28. října. Na palubě zemřelo všech 224 lidí. Dosavadní vyšetřování ukázalo, že za pádem letadla stála bomba na palubě. K činu se přihlásil Islámský stát. V souvislosti s havárií zadržel Egypt dva pracovníky letiště v Sharm El Sheikhu.
-
FOTO: REUTERS / Mohamed Abd El Ghany
Indonéský voják kontroluje spáleniště na ostrově Borneo. Požáry v Indonésii se pravidelně opakují každý rok. Většinou je totiž úmyslně zakládají místní obyvatelé, aby snadno získali novou zemědělskou půdu pro palmu olejnou. Letos jsou ale horší než v posledních letech kvůli nedostatku deště, který způsobil klimatický jev El Niňo. Indonésie kvůli boji proti požárům, které dusí velkou část jihovýchodní Asie, požádala o zahraniční pomoc.
-
FOTO: REUTERS / Darren Whiteside
Rusku by měla být pozastavena účast v mezinárodních atletických soutěžích, vyplývá ze zprávy vypracované Světovou antidopingovou agenturou zveřejněnou v listopadu. Podle ní ruští atleti systematicky užívají podpůrné prostředky a v ruské atletice je „hluboce zakořeněná kultura podvádění“. Zpráva navrhla doživotní zákaz sportovního působení pěti atletům, včetně olympijské vítězky z Londýna v běhu na 800 metrů Mariji Savinovové (na snímku), čtyřem atletům a jednomu lékaři.
-
FOTO: REUTERS / Lucy Nicholson
V pátek 13. listopadu otřásly Paříží teroristické útoky. V koncertním sále Bataclan během koncertu americké skupiny Eagles of Death Metal zemřelo 89 lidí a dva útočníci, střílelo se v několika restauracích a dva sebevražední atentátníci se odpálili u fotbalového stadionu Stade de France. Celkem se útoky vyžádaly 130 obětí.
-
FOTO: Shutterstock
Na památku obětí se do francouzské trikolory oblékla nejznámější pařížská památka Eiffelova věž stejně jako památky po celém světě a to i včetně Petřínské věže.
-
FOTO: Shutterstock
Symbolem solidarity s Francií se stala černobílá kresba, která spojuje známý pacifistický symbol se stylizovaným zobrazením Eiffelovy věže. Vytvořil ji francouzský grafik Jean Jullien. Během několika hodin po útocích se obrovskou rychlostí rozšířila na internetu a získala doslova celosvětovou popularitu. Na této fotografii drží kresbu sedmiletá Zoe Dubesová před francouzskou ambasádou v Los Angeles.
-
FOTO: REUTERS / Lucy Nicholson
V následujících dnech se rozhořel hon po organizátorech útoků a pachatelích, kteří unikli. Stovky razií podnikli ve Francii a v Belgii. Na snímku jsou členové speciálních belgických policejních složek na střeše během zásahu v bruselské čtvrti Molenbeek, obávané líhni teroristů.
-
FOTO: REUTERS / Yves Herman
Vojáci hlídkují v liduprázdných ulicích Bruselu. Belgie totiž v návaznosti na pařížské útoky vyhlásila stav nejvyšší teroristické hrozby. Bylo proto uzavřeno metro, některé obchody i úřady. Děti téměř týden nechodily do škol.
-
FOTO: Alessio Terzi
Zpět na článek