Babiš odmítá prezidentský post: Kandidovat už nebudu, řekl svým „hejtrům“ z TikToku

BABIŠOVA BUDOUCNOST

Babiš odmítá prezidentský post: Kandidovat už nebudu, řekl svým „hejtrům“ z TikToku
Andrej Babiš v předvolební kampani. Foto: Radovan Jelen
1
Domov
Sdílet:

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že v příštích prezidentských volbách už nebude znovu kandidovat. Řekl to v nedávném videu na sociální sítí TikTok, kde odpovídal na dotazy uživatelů. Babiš nedávno v druhém kole prezidentské volby prohrál se současnou hlavou státu Petrem Pavlem.

„Budete kandidovat na prezidenta 2028, když se s ANO nestanete premiérem? Nebudu,“ odpověděl expremiér na dotaz ve videu zveřejněném koncem března. V něm odpovídal na sérii otázek svých „hejtrů“, jak šéf ANO běžně označuje své kritiky ze sociálních sítí.

@andrejbabis Píšou mi hejtři! Odpovídám na všechno 😄 My jsme transparentní 😎 #andrejbabis #odpovidam ♬ Monkeys Spinning Monkeys Viral Tt – FUJI AN

Babišovy sliby

Nebylo by to ovšem poprvé, kdy by Andrej Babiš svůj veřejný slib, že už kandidovat nebude, porušil. V minulosti takto popíral kandidaturu právě na hlavu státu i ve volbách do Poslanecké sněmovny.

Už poměrně známé je jeho léta staré prohlášení, že na prezidenta Babiš nebude kandidovat nikdy i proto, že se na to nehodí. „Ubezpečuji Erika Besta (novinář – poznámka), že nikdy nebudu kandidovat na prezidenta. Náplň jeho práce by mě nikdy nebavila ani na ni nemám předpoklady,“ uvedl tehdejší ministr financí.

Podobně mlžil i následovně. V roce 2019 tvrdil, že o kandidatuře nepřemýšlí, protože je spíše manažer. „Já ještě sám nevím, co bude. Přeci jen už mi bylo 65. Člověk nikdy neví. Vyloučit samozřejmě nemůžeme nikdy nic, bohužel jen, že jeden den zemřeme. To je jediná jistota. Ale určitě to není téma,“ tvrdil.

Během let 2021 a 2022 pak expremiér postupně přitvrzoval s tím, že „to chtějí fanoušci“ nebo že „by neudělal ostudu“ že hnutí ANO musí každopádně „postavit silného kandidáta“. Tápat nechal veřejnost až do poslední chvíle, prezidentskou kandidaturu oznámil na konci října 2022. „Když vidím, jak vláda málo pomáhá lidem, je neakční, jak pomalu pomáhá, tak jsem se nakonec rozhodl do toho jít. Tedy budu kandidovat na post prezidenta České republiky,“ prohlásil.

Stejným způsobem Andrej Babiš hovořil o angažmá v Poslanecké sněmovně. Už před lety hovořil o tom, že pokud v roce 2017 vyhraje sněmovní volby, bude čtyři roky působit jako premiér a potom už kandidovat nebude. To ale v roce 2021 také nedodržel.

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články