Komunistka Konečná zvažuje žalobu na Nerudovou. Vadí jí i výroky Pavla Novotného

PODCAST ECHO PAVLA ŠTRUNCE

Komunistka Konečná zvažuje žalobu na Nerudovou. Vadí jí i výroky Pavla Novotného
Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) zvažuje žalobu na lídryni Starostů pro eurovolby Danuši Nerudovou. Foto: Týdeník Echo
1
Echo Pavla Štrunce
Echo24
Sdílet:

Kateřina Konečná zvažuje žalobu na Danuši Nerudovou. Lídryně Starostů do eurovoleb před pár dny napsala na síť X (dříve Twitter), že Kateřina Konečná a komunisti „jsou košťata a zločinci.“ Bude se Konečná bránit? „Ano, zvažuji žalobu, jako předsedkyně KSČM jsem odpovědná za víc jak osmnáct tisíc našich členů, kterých se to dotklo. Paní Nerudová urazila. Mám povinnost se jich jako předsedkyně zastat.“

Plnou audio a video verzi najdete zde.

V rozhovoru mluví i o výrocích starosty za ODS Pavla Novotného, který se na sociální síti necitlivě vyjádřil o Anně Slováčkové. Jeho chování a komentáře jsou podle Konečné přesahem morálních hranic, Novotného označuje za „ubožáka“ a vysvětluje, že jeho způsob komunikace a zapojení dětí do politických útoků je pro ni nepřijatelné. Chování Novotného považuje za zcela nevhodné a neprofesionální.

„Premiér Fiala se měl omluvit, myslí si, že všechny věci vymlčí. To, že se neomluví je stejné, jako by výroky Novotného schvaloval.“ Dodává, že ODS se měla od Novotného výroků a postojů distancovat.

Volby do Evropského parlamentu jsou prý hlavně referendem o míru. Konečná tvrdí, že v EU čím dál víc sílí hlasy po společné zbrojní a obranné politice, hovoří o plánech EU na zvýšení vojenských výdajů a vytvoření postu komisaře pro obranu. Kritizuje tyto kroky jako odchýlení se od původního mírového zaměření EU. Mohlo by to vést k militarizaci unie a zvýšení zbrojních výdajů místo investic do jiných oblastí, jako je zdravotnictví.

Zkrácenou verzi pro YouTube naleznete zde.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články