Žena pozvala rodinu na usmiřovací večeři s houbami. Tři z nich zemřeli na otravu

PŘÍLIŠ OSTRÁ VEČEŘE

Žena pozvala rodinu na usmiřovací večeři s houbami. Tři z nich zemřeli na otravu
Vypadalo to jako jakýkoliv jiný rodinný oběd, o několik dní později ale tři hosté zemřeli na otravu, čtvrtý leží v nemocnici v kritickém stavu. Foto: Shutterstock
1
Panorama
Sdílet:

Vypadalo to jako jakýkoliv jiný rodinný oběd, při němž si australská rodina Pattersonových pochutnávala na chutném hovězím. O několik dní později ale tři hosté zemřeli na otravu houbami, čtvrtý leží v nemocnici v kritickém stavu. Podezření padá na ženu, která jídlo uvařila, ale jako zázrakem není nemocná. Navíc její hosté byli příbuzní jejího manžela, jenž ji před dvěma lety opustil. Informoval o tom britský deník The Sun.

V centru dění je osmačtyřicetiletá matka dvou dětí Erin Pattersonová, která v zoufalé snaze získat zpět svého odcizeného manžela Simona uspořádala s pomocí příbuzných „mediační oběd“. Obědvali hovězí maso obalené v paštice a houbách. Manžel svojí neúčast na poslední chvíli odvolal, ale jeho rodiče a teta se na večeři dostavili. Všichni poté zemřeli.

Přítomen byl i Simonův strýc, místní pastor, jenž měl působit jako mediátor. Ten v nemocnici bojuje o život. Není známo, zda Pattersonová jedla stejné jídlo. Simon údajně řekl svému kamarádovi, že se ho Erin už dříve pokusila otrávit. Rovněž údajně věřil, že se ho Erin v minulosti pokusila otrávit prostřednictvím „požitého toxinu“ z rostlin.

Patterson už loni v červnu napsal na Facebook příspěvek, v němž uvedl, že byl více než čtrnáct dní v kómatu s podivnými žaludečními potížemi. „Doma jsem zkolaboval, pak jsem byl 16 dní v umělém kómatu, během něhož jsem podstoupil tři akutní operace, hlavně tenkého střeva, plus další plánovanou operaci.

V tvrzeních pro australský deník Herald Sun jeden z jeho přátel uvedl: „Simon měl podezření, že ho Erin otrávila. Někdy se cítil trochu divně a často se to shodovalo s tím, když s ní trávil čas.“A jednou prý „málem zemřel“ na záhadnou žaludeční chorobu. Policisté tvrdí, že Erin (bohatá realitní makléřka) je v případu „předmětem zájmu“.

Erin důrazně popřela, že by se dopustila jakéhokoli protiprávního jednání, a uvedla: „Nic jsem neudělala. Milovala jsem je a jsem zdrcená, že jsou pryč.“ Má se za to, že Erin původně policistům řekla, že houby na pokrm – známé jako smrtící čepice – koupila v obchodě poblíž svého domova v Leongatha v australském státě Victoria. Nic nenasvědčuje tomu, že by Simon z pobytu v nemocnici vinil svou bývalou ženu, a jeho přítel tvrdí, že otec dvou dětí při té příležitosti Erin nepodezříval.

Podle australského zpravodajství 7News nedošlo k žádnému stažení z trhu nebo varování před místně zakoupenými produkty. Jedovaté houby, které lze zaměnit za jedlé houby, rostou pod duby. Způsobují nízký krevní tlak, nevolnost a zvracení během osmi až 12 hodin. Příznaky mají tendenci mizet, ale vracejí se tři až čtyři dny po konzumaci, což může vést ke smrtelnému poškození jater a ledvin. V malé venkovské komunitě, kde rodina žije, je sběr hub oblíbený.

Policie včera uvedla, že z „preventivních důvodů“ odebrala Erin děti z její péče. Detektiv z oddělení vražd inspektor Dean Thomas prozradil, že příznaky, kterými hosté trpěli, byly s největší pravděpodobností způsobeny houbami s kloboukem smrti. Prozradil, že Erin je zajímavá, protože „vařila pro přítomné“ a „neprojevila žádné příznaky“. Dodal: „Musíme si zachovat otevřenou mysl. Může to být velmi nevinné, jen to v tuto chvíli nevíme.“

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

panorama
×

Podobné články