O horskou chatu s uprchlíky se zajímal Brázdil z ANO: „Nikdy jsem je nechtěl stěhovat“
STĚHOVÁNÍ UPRCHLÍKŮ
Kdo byl tak krutý, že kvůli lyžování vyhání ukrajinské matky s dětmi z chaty Kanceláře poslanecké sněmovny v Harrachově. Šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová na začátku týdne nepřímo obviňovala poslance vládních stran. Ukazuje se ale, že se měla podívat i do vlastních řad. K twitterovému příspěvku Aleny Schillerové se vyjádřil poslanec Michal Kučera (TOP 09). Zájem o chatu v Harrachově obsazenou ukrajinskými uprchlíky podle něj měl poslanec ANO Milan Brázdil. Ten označil slova Kučery za podpásovku.
Poslanci se obviňují, kdo nechal vystěhovat ukrajinské matky s dětmi z horské chaty, kterou spravuje Kancelář Poslanecké sněmovny. Poslankyně Schillerová nepřímo označila vládní poslance. Jeden z nich, Michal Kučera z TOP09 si to nenechal líbit. „O znovuotevření ubytovny Harrachov se na Komisi pro práci Poslanecké Sněmovny velmi (a opakovaně) zasazoval váš poslanec Brázdil z vašeho hnutí ANO," uvedl Kučera.
Milá paní @alenaschillerov ,o znovuotevření ubytovny Harrachov se na Komisi pro práci Poslanecké Sněmovny velmi (a opakovaně) zasazoval Váš poslanec Brázdil z Vašeho hnutí ANO.
— Michal Kučera (@MichKucera) December 6, 2022
Jedná tam doufám za ANO a ne za vládní poslance?
Tak si v tom vašem ANO klubu udělejte prosím jasno :) https://t.co/48Or4u1pjB
Brázdil na slova Kučery nejprve nereagoval, v pátek však redakci deníku Echo24 poslal své vyjádření. „Samozřejmě to není pravda. Nikdy jsem nemluvil o stěhování těch lidí, co tam žijí. Ptal jsem se, zda by mohli zaměstnanci využívat volné prostory, které tam jsou. Chata je obsazená jen z části. Od Pana Kučery to považuji za velkou podpásovku, na druhou stranu mě to nepřekvapuje,“ sdělil Milan Brázdil (ANO) pro Echo24.
Ubytování nakonec pomohl vyřešit Liberecký kraj ve spolupráci s majitelkou jiného objektu. Nabídla uprchlíkům pomoc, aby se nemuseli stěhovat daleko od současného domova i s ohledem na děti a docházení do školy. Již na jaře letošního roku se v Harrachově ubytovaly dvě desítky ukrajinských uprchlíků (zejména ženy a děti). Pro uprchlíky bylo zásadní, aby se nerozdělili a měli možnost zůstat pohromadě.