1 VIDEO

Astronauti vystoupili do vesmíru, prováděli úpravy ISS

, NOVÉ

Témata: ,

Američtí astronauti Ricky Arnold a Drew Feustel se vydali do volného vesmíru kvůli úpravám a údržbě několika systémů Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Ve vesmíru strávili několik hodin.

Operace, při níž astronauti prováděli úpravy chladícího systému, trvala několik hodin. Konečnou instalaci za ně dokončí ze Země ovládaný robot známý jako Dexter, který je součástí stanice, uvádí na svém webu NASA. V plánu jsou i další práce na kamerovém a komunikačním zařízení.

Oba astronauti mají s prací mimo stanici bohaté zkušenosti. Ricky Arnold absolvuje svůj čtvrtý výstup do kosmu a jeho kolega Drew Feustel dokonce už osmý.


Čtěte dále: Uložení Hawkingova popela se budou moci zúčastnit i cestovatelé v čase

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.