Fiala prezidentem? Ukrajinské marketingové tažení. Co Musk udělá s Twitterem
NOVÉ ČÍSLO TÝDENÍKU ECHO
Ukrajinské PR je vedeno naprosto profesionálně. Prezident Volodymyr Zelenskyj svůj původ v showbyznysu nijak nezakrývá. Okruh jeho nejbližších spolupracovníků tvoří lidé z filmového byznysu, píše Ondřej Šmigol v novém vydání Týdeníku Echo.
Šéf prezidentské kanceláře Andrij Jermak je bývalý filmový producent. Jeho zástupce Kyrylo Tymošenko býval kameramanem a je zakladatelem marketingové společnosti. Hlava ukrajinské kontrarozvědky Ivan Bakanov vedl studio Kvartal 95, které produkovalo Služebníka lidu. Mychajlo Fedorov, ukrajinský vicepremiér, je zakladatel firmy na digitální marketing. Šéfporadce Zelenskému dělá Sergej Šefir, scenárista a producent. Další poradce Oleksij Arestovyč je mimo jiné také bývalý herec. Více se dozvíte zde.
Prezidentem by měl být člověk Fialova typu, říká Pavel Blažek. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se domnívá, že Petr Fiala by byl osobnostně, vzděláním a charakterem vynikající kandidát na prezidenta. „Jestli má kandidovat už teď, si musí rozhodnout on sám,“ říká Blažek ve velkém rozhovoru s Danielem Kaiserem pro Týdeník Echo. Mluvil v něm mj. o tom, jaké jsou aspirace Vladimira Putina či Andreje Babiše, nebo o pozici Igora Stříže v čele Nejvyššího státního zastupitelství.
Proč génius Elon Musk koupil Twitter a co s ním udělá. Oznámení, že Elon Musk kupuje Twitter, rozdělilo publikum, které to sleduje, na dvě vzájemně neprostupné poloviny: jedna to v zásadě vítá a je tím příjemně vzrušena. Druhá je tím zděšena. Více o tom, proč Musk koupil Twitter a jak jej změní, si můžete přečíst v článku Martina Weisse.
Česko má nové klíčové spojence v krizi: Varšavu a Paříž. Vláda Petra Fialy teď rychle musí řešit, co dělat v energetické krizi. K tomu potřebujeme silné spojence. Země, které s námi mají stejné nebo podobné zájmy a ideálně jsou na evropské scéně silnými hráči, schopnými ty zájmy prosadit. Klíčoví spojenci pro energetiku jsou aktuálně dva, píše Lenka Zlámalová.
Ukrajina 4000 let před Kristem. K objevům přispěl český rodák. Před šesti tisíci lety vznikly v oblasti mezi Dněstrem a Dněprem, na dnešní Ukrajině, obrovské sídelní aglomerace tisíců neolitických zemědělců tripolské kultury. K rozpoznání kultury a prvním objevům přispěl před více než stoletím i český rodák Čeněk Chvojka, píše archeolog Jan Turek.
Nové číslo Týdeníku Echo můžete číst již nyní elektronicky. Od čtvrtka je pak k dostání i v prodejnách tisku. Týdeník Echo si můžete předplatit již od 249 korun za měsíc zde.