1 Boj o Bílý dům

Trump má prvního vyzývatele z řad republikánů. O nominaci se uchází exguvernér Weld

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Někdejší guvernér amerického státu Massachusetts William Weld se stal prvním republikánem, který se rozhodl v prezidentských volbách v roce 2020 kandidovat proti současnému republikánskému šéfovi Bílého domu Donaldu Trumpovi. Informovala o tom v pátek agentura AP. Trump zájem ucházet se o druhý prezidentský mandát formálně oznámil 17. ledna 2017, tedy ještě před složením prezidentské přísahy.

Weld svou kandidaturu zdůvodnil tím, že Trumpovými prioritami je jen oslava sama sebe a že Trump je jako prezident příliš nevyrovnaný, aby mohl vést tento vysoký úřad. Podle deníku The Washington Post rovněž řekl, že chce Trumpa v primárkách porazit, nebo přinejmenším zranit.

Weld, který zastává značně liberální postoje, se v minulosti hlásil k republikánům. Během kampaně před prezidentskými volbami v roce 2016 ale přestoupil k libertariánům, neboť si ho jako svého případného viceprezidenta vybral oficiální libertariánský prezidentský kandidát Gary Johnson. Tento měsíc se ale opět vrátil k Republikánské straně.

Americké politické strany před prezidentskými volbami vybírají v sérii vnitrostranických primárek svého oficiálního kandidáta na post šéfa Bílého domu. To platí i v případě, že se úřadující prezident rozhodne ucházet o další mandát. Takové vnitrostranické hlasování je ale často spíše formální a prezident obvykle čelí protikandidátům jen v několika státech.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Putin předváděl džudo s vítězem olympiády. Poranil si palec na ruce

Polsko-izraelská roztržka. Morawiecki možná nepojede na summit V4 do Izraele

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.