1 NÁZORY ČTENÁŘŮ

Řemeslo má zlaté dno, firmy se perou o řezníky

NOVÉ

Šťavnatou krkovičku, dokonalou hovězí svíčkovou či skvělé klobásy máme rádi všichni, tedy pokud nejsme vegetariáni. A aby byly maso a uzeniny kvalitní, musí je připravit mistr řezník uzenář. S výsledky jeho práce se setkáváme prakticky denně. Jíst zkrátka musíme.

Proto jsou noví řezníci stále potřeba a žádaní. V této době se mnozí otcové a matky se svými potomky rozhodují, kam půjdou pokračovat z deváté třídy. Chtít pro své dítě za každou cenu maturitu na nějaké pochybné střední škole, která pouze pouští do světa budoucí nezaměstnané, je k ničemu. Lepší je se vyučit a být mistrem svého oboru než podprůměrným středoškolským absolventem.

Po šikovných řeznících je velká sháňka a firmy se o budoucí adepty tohoto řemesla přetahují už i na učilištích. Tak na Středním odborném učilišti potravinářském v Praze 4 – Písnici jim některé společnosti nabízejí přímo lukrativní podmínky. V prvním ročníku dávají odměnu až 7000 Kč měsíčně, ve třetím pak až 11 000 Kč měsíčně, a k tomu ještě příspěvky na ubytování, stravování a dopravu. Nástupní plat hned po vyučení činí i 30 000 Kč. Každý řezník si také může založit vlastní firmu a postupně z ní vybudovat vyhlášenou značku.

Myslím si, že nad tím by se rodiče deváťáků měli zamyslet, rozhodnutí o budoucím povolání, je rozhodnutím na dlouhou dobu, u někoho i na celý život. A je potřeba ho pečlivě zvážit. Dobří řemeslníci nemusí mít strach o svoji budoucnost a to platí i pro řezníky. A pokud má člověk perspektivní zaměstnání, čekají ho i další výhody. V současné době banky zpřísnily podmínky pro udělování hypoték, ale podle jedné své známé hypoteční poradkyně, patří řezníci k oblíbeným klientům bank a půjčky na vlastní bydlení dostanou prakticky bez problémů. Protože u nich je jistota, že i když náhodou přijdou o místo, tak si prakticky okamžitě najdou nové. A to je přece také velká výhoda.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.