Čau lidi. Tak jsem představil Trumpovi svoji Moniku, pochlubil se Babiš

Návštěva Paříže

Čau lidi. Tak jsem představil Trumpovi svoji Moniku, pochlubil se BabišNOVÉ
Andrej Babiš se svou manželkou Monikou Foto:

FOTO: Úřad vlády ČR

1
Domov

vt Echo24

Český premiér Andrej Babiš a jeho PR tým i přes náročnou návštěvu Paříže nezapomněli na tradiční nedělní příspěvek na Facebooku. V něm se Babiš mimo jiné pochlubil, že chvilku hovořil s americkým prezidentem Donaldem Trumpem a představil mu svou manželku Moniku Babišovou. Paříž navštívili k příležitosti stého výročí konce první světové války, stejně jako další světoví státníci.

Ještě v sobotu se spolu s manželkou Monikou na večeři pořádané francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem seznámil s první dámou USA Melanií Trumpovou. „Je moc hezká a vysoká skoro jako já,“ okomentovala setkání premiérova manželka.

Babiš pak v neděli využil možnosti, kdy byl Trump přítomen na ceremonii, a oslovil ho. „Čau lidi, zdravím z Paříže. Tak jsem představil Donaldu Trumpovi svoji Moniku. I když se teda trošku styděla. Americký prezident řekl, že Češi jsou ‚great people‘! Ptal se, jak se nám daří, tak jsem řekl, že jsme jedni z nejlepších v Evropě,“ otevřel tradičně košatý nedělní příspěvek Babiš.

Babiš, který v Paříži zastupuje českého prezidenta Miloše Zemana, měl příležitost během soboty hovořit s řadou zahraničních předáků. Kromě amerického a francouzského prezidentského páru se setkal třeba s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoğanem a německou kancléřkou Angelou Merkelovou. 

Premiér na závěr třídenní návštěvy Paříže navštíví kulturní středisko Centre Pompidou a také Pařížský institut politických věd, známý jako Sciences Po. Pro studenty této vysoké školy bude mít přednášku. Poté odletí do sicilského Palerma, kde se v úterý koná mezinárodní konference o Libyi.

Na Facebooku se mimo jiné pochlubil také vystoupením na mírovém fóru a také připomněl své setkání se spisovatelem Milanem Kunderou. V další části pak psal o tom, co všechno stihl během uplynulého týdne v Česku, od dalších schůzek po předávání cen a charitativní nákup v supermarketu.

Čtěte také: Babiš bude v Paříži přednášet studentům. Pak odletí do Palerma na konferenci o Libyi

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.