„Sedl jsem za volant po požití piv.“ Kandidát ODS na senátora Kopecký odstoupil z voleb

„Sedl jsem za volant po požití piv.“ Kandidát ODS na senátora Kopecký odstoupil z voleb
Josef Kopecký (ODS) se vzdal své kandidatury do Senátu. Foto: ODS
1
Domov

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

„Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné,“ uvedl na svém facebookovém profilu.

Kopecký je místostarostou České Třebové. V senátních volbách se měl postavit starostovi Letohradu Petru Fialovi, který je společným kandidátem KDU-ČSL a politického hnutí Společně pro kraj, v němž je zastoupena ČSSD. ANO nominovalo do senátních voleb okresního místopředsedu hnutí Stanislava Ešnera.

Na Orlickoústecku před šesti lety zvítězil Petr Šilar (KDU-ČSL) nad advokátem Janem Lipavským (ANO). V Senátu nyní končí druhé volební období, znovu již kandidovat nechce.