Pane Hamáčku, odstupte z funkce

NÁZORY ČTENÁŘŮ

Pane Hamáčku, odstupte z funkce
Šéf ČSSD Jan Hamáček. Foto: ČSSD
Názory čtenářů

Vláda po roce epidemie sděluje, že dosavadní postup včetně nošení vlastnoručně šitých roušek byl k ničemu. Zavádí povinné celoplošné nošení kupovaných roušek a respirátorů. A k tomu všemu si dovolí pan Hamáček slova, která jsou neuvěřitelná:

„Pokud někdo bude nosit respirátor týden, tak mu bude smrdět a také riskuje, že dostane koronavirus a bude v přeplněné sanitce čekat na přeplněnou nemocnici. Takovéto šetření vede na JIP, potažmo do krematoria,“ reagoval na dotazy novinářů, zda věří, že lidé nebudou nařízení plnit nošením jednoho respirátoru po dlouhou dobu.

Je to naprosto bezcitné ke všem již zemřelým, je to bezcitné k pozůstalým, kteří již kvůli epidemii o své blízké přišli, je to bezcitné ke všem, kteří aktuálně bojují o svůj život s nemocí, aniž tuší, kde se nakazili. Je to naprosto bezcitné pro početné rodiny, pro lidí, kteří kvůli epidemii přišli o obživu a šetří, kde mohou a často i tam, kde to ani nejde, je to bezcitné ke všem, kteří si nemohou dovolit ten luxus mít denně nový respirátor, jako dobře živený politik, který navíc pravděpodobně ochranné pomůcky fasuje a nemusí za ně utratit ani korunu, stejně by to byla koruna z jeho vysokého platu hrazeného z daní normálních lidí.

Arogance, sprostota, bezcitnost. Pane Hamáčku, odstupte z funkce.