12 FOTOGRAFIE

Fotosoutěž Nikon kalendář 2019 zná vítěze

NOVÉ

Témata:

Již desátý ročník fotografické soutěže Nikon kalendář má svého absolutního vítěze i dalších 11 vítězných snímků. Za fotografie se během slavnostního večera podařilo vydražit 72 000 korun. Výtěžky z prodeje putují na účet projektu 1000 statečných, který je součástí nadace Národ dětem. Absolutním vítězem soutěže se stal Miloš Nejezchleb s fotografií „Warm-up“.

Večerem v prostorách Nikon Photo Gallery provázel již potřetí Petr Horký, moderátor, režisér, cestovatel, polárník a také jeden z členů čestné poroty letošního ročníku. Kalendář pokřtili prof. MUDr. Jan Starý, DrSc. a paní Agnes Miksch, zakladatelka projektu 1000 statečných.

„Jubilejní desátý ročník soutěže Nikon kalendář potvrdil neustále stoupající úroveň přihlášených fotografií a řady již v soutěži známých autorů. Ač se v tomto ročníku sešlo méně fotografií než v letech minulých, byla účast autorů a kvalita přihlášených fotografií hodna vyhlášeného tématu – Na světě nejsou nejkrásnější

věci, ale okamžiky. Průběh soutěže a její výsledky potvrdily, že méně znamená někdy podstatně více“, zhodnotil průběh letošního ročníku předseda poroty a kurátor Nikon Photo Gallery pan Stanislav Pokorný.

Po křtu následoval prodej vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2019, ale i dalších semifinálových fotografií, přítomným hostům. Celkem se během slavnostního večera vydražilo 72 000 Kč. Společnost Nikon CEE GmbH navíc věnovala nadaci Národ dětem na projekt 1000 statečných finanční dar ve výši 100 000 Kč.

Fotografie bude možné také zakoupit prostřednictvím stránek www.nikon-kalendar.cz. Cena jedné fotografie je 2 500 Kč. Výtěžek z prodeje fotografií letos pomůže projektu 1000 statečných, který je součásti nadace Národ dětem a bude sloužit na financování optimalizujících studií v oboru dětské onkologie a hematologie. Nadace Národ dětem se po celou dobu své existence, tedy od roku 1990, kdy vznikla jako jedna z prvních nadací na území tehdejšího Československa, snaží svými nadačními příspěvky zkvalitnit péči o dětské pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty UK a FN Motol. Jedná se především o nákup zdravotnické techniky, léků, ale i financování výzkumu léčby onkologického onemocnění.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.