Vliv pop metalu na volební proces
V Bělorusku bezpečnostní složky brutálně útočí na stoupence demokratické opozice, kteří protestují proti výsledkům prezidentských voleb, je nemálo důkazů jejich zfalšování. K mnohým kritikům Lukašenkova režimu se - možná překvapivě - zařadil Václav Klaus mladší, označil běloruského prezidenta za „posledního diktátora sovětského typu“ a popřál tamním lidem demokracii a svobodu. Překvapeni byli také jeho facebookoví fanoušci. A také zklamáni, což dávali silně najevo - tak už i šéf Trikolóry se zaprodal do žoldu vývozců demokracie, jejichž cílem je rozvracet stabilní a svobodné země, jako byly Ukrajina a socialistické Československo, pořádat tam barevné revoluce a pak všechno ukrást.
Snad otcovský prezident Lukašenko tento sprostý a zákeřný atak ustojí. Čtení debaty mohlo připomínat sledování boje až bratrovražedného - Klausovi mladšímu byl pro účely dovzdělání doporučován text o Bělorusku z pověstného serveru Protiproud, který vydává Petr Hájek, někdejší mluvčí Klause staršího.
Přečetl jsem ho, podělím se. Jeho pseudonymní autor svůj úvod do problematiky zakončuje zvučným: „Nemám jasno, ale názor mám.“ Ta sentence by si zasluhovala širší využití než být zastrčená v jednom textu na nějakém nepříliš významném serveru. Je v ní krystalickým způsobem vyjádřený étos internetového mudrlanta, který je vhodný k užívání debatéry všech přesvědčení a konfesí, mohla a měla by se z něj dokonce stát jakási standardní otevírací floskule, kterou třeba ani není potřeba vypisovat celou, stačí zkrácenina typu WTF nebo OMG. V tomto případě NJNM. A život bude zase rychlejší, přehlednější a hezčí.
Celý text si můžete přečíst na EchoPrime. Nebo v tištěném vydání týdeníku Echo. Předplatit si jej můžete zde.