Bannon: Ultrapravicoví vlastenci jsou novou elitou Evropy

ochránci evropských hodnot

Bannon: Ultrapravicoví vlastenci jsou novou elitou EvropyNOVÉ 1
Svět
Sdílet:

Ultrapravicoví vlastenci jsou novou evropskou elitou. Na konferenci evropské krajní pravice v Římě to v sobotu prohlásil někdejší hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon. Podle italského ministra vnitra Mattea Salviniho jsou mezi ultrapravicovými politiky „skuteční ochránci evropských hodnot“.

Na konferenci, kterou podle agentury AP pořádala jedna z menších stran italské krajní pravice, byl Bannon dotázán, zda sílící ultrapravicové populistické hnutí je novou elitou. „Vlastenci v tomto populistickém hnutí jsou novou elitou“, odpověděl Bannon, který ve vládním týmu působil v prvních sedmi měsících mandátu Donalda Trumpa. Právě takoví vlastenci čelí podle něj vlivu Bruselu na evropském kontinentu.

Jedním z chvályhodných modelů je podle Bannona nynější italská vláda, která je u moci sedm měsíců. Její člen a místopředseda Salvini, který stojí v čele pravicové protiimigrační Ligy, v projevu prohlásil, že ultrapravicové politické centrum obsahuje „skutečné ochránce evropských hodnot“.

Květnové volby do evropského parlamentu nabízejí pravici „možnost vyslat do parlamentu sílu, která není socialistická,“ řekl Salvini.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Populistickou revoltu už nikdo nezastaví, říká Bannon

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články