Ledecká skončila ve sjezdu těsně za stupni vítězů, přitom málem k závodu nenastoupila

LEDECKÁ V PEKINGU

Česka závodnice Ester Ledecká po těsném závodila skončila na čtvrtém místě. Foto: Shutterstock
1

Ester Ledecká obsadila čtvrté místo v kombinaci a zaznamenala svůj nejlepší letošní olympijský výsledek na lyžích. Trojnásobnou olympijskou vítězku dělilo v Jen-čchingu od medaile osm desetin. Zlato obhájila Švýcarka Michelle Gisinová, úřadující mistryně světa Mikaela Shiffrinová nedokončila slalom. Ledecká jela závod se zraněním v dolní části těla.

Ledecká byla po sjezdu těsně druhá a do slalomu, který prakticky netrénuje, se pustila odvážně. Jasně porazila vítězku sjezdu Christine Scheyerovou. Po výpadku Shiffrinové ji nakonec předčily jen výborné slalomářky Gisinová, další Švýcarka Wendy Holdenerová a Italka Federica Brignoneová.

Čtvrtým místem se Ledecká postarala o třetí nejlepší výsledek české výpravy na ZOH v Pekingu po svém zlatu z paralelního obřího slalomu na snowboardu a bronzové medaili rychlobruslařky Martiny Sáblíkové v závodě na 5000 metrů.

Fyzioterapeut Ledecké Michal Lešák uvedl, že nebylo jisté, že Ledecká do závodu nastoupí. „Bohužel se v rozjížděcí jízdě pro slalom zranila. Dlouho jsme se rozhodovali, jestli nastoupí, nebo ne. Nakonec nastoupila a předvedla to, co předvedla. Hned při první jízdě asi ve čtvrté bráně vyjela kvůli bolestem, o kterých ještě nechci úplně mluvit. Musíme k dalším vyšetřením,“ řekl Lešák novinářům po závodě.

Odstupy na předních příčkách kombinačního závodu byly veliké. Gisinová vyhrála o 1,05 sekundy před Holdenerovou. Brignoneová na vítězku ztratila 1,85 sekundy, Ledecká byla dalších osm desetin zpět. Druhá Češka Tereza Nová skončila po řadě výpadků čtrnáctá. Na startu bylo 26 lyžařek, patnáct jich závod dokončilo.