Slovensko má první olympijskou medaili z hokeje. Bronz vzalo Švédům

SOVENSKÝ ÚSPĚCH

Hokejisté slovenská získali získali v Pekingu bronz. Foto: Screenshot z přímého přenosu
1

Slovenští hokejisté mohou slavit svou historicky první olympijskou medaili v hokeji. V zápase o třetí místo dokázali v čísnkém Pekingu překvapit výběr Švédska, který porazili 4:0. První dvě branky padly až ve druhé třetině, o výhře Slováci definitivně rozhodli dvěma dalšími góly v závěru utkání.

Slováci utkání rozhodli ve druhé třetině, kdy se gólově prosadili sedmnáctiletý talent Juraj Slafkovský a Samuel Takáč. Slafkovský a Pavol Regenda poté skórovali i při závěrečné power play soupeře. Slafkovský je před nedělním finále se sedmi góly nejlepším střelcem turnaje. Čisté konto udržel Patrik Rybár.

Hokejisté se postarali o druhou slovenskou medaili v Pekingu, zlato získala ve slalomu Petra Vlhová. Z bronzu se raduje i deset hráčů z české extraligy, které kanadský trenér Craig Ramsay zařadil do nominace.