1 HUDBA

„Když to nejde zastavit, musíme to řídit.“ Kreml musí podle Putina „ovládnout“ rap

NOVÉ

Témata: , ,

Znepokojen narůstající popularitou rapu mezi ruskou mládeží prezident Vladimir Putin prohlásil, že chce, aby úřady přišly se způsoby, jak populární hudbu, zejména rap, kontrolovat, místo toho, aby tuto produkci zakazovaly, napsala agentura AP. Putin to uvedl při sobotní schůzce se svými kulturními poradci v Petrohradu.

„Jestliže je nemožné to zastavit, musíme to řídit a kontrolovat,“ řekl šéf Kremlu. Dodal, že pokusy zakázat určitým umělcům vystupovat, budou mít opačný efekt a naopak zvýší jejich popularitu.

Putin rovněž poznamenal, že „rap je založen na třech pilířích: sexu, drogách a protestu“. Znepokojují ho zejména drogová témata, která v rapu převládají. „To je cesta směrem k degradaci národa,“ dodal.

Ruští rappeři a rockoví muzikanti si v posledních dnech stále častěji stěžovali na rušení svých koncertů a šikanu ze strany úřadů. Stížnosti se objevily zejména po soudu s populárním rapperem a kritikem režimu Huskym, který si měl za svůj improvizovaný výstup na střeše auta odsedět 12 dní ve vězení. Rapper nakonec vyvázl bez trestu.


Čtěte dále: Šéf ČRo Vltava končí. Zřejmě i kvůli diskutovanému „pornu“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.