VIDEO: Záhadný nález na australské pláži. Vyplavilo moře obří velrybí penis?

VELRYBÍ PENIS

VIDEO: Záhadný nález na australské pláži. Vyplavilo moře obří velrybí penis?
Bizarní nález, který objevila Australanka při procházce na pláží Magnetického ostrova v severním Queenslandu, čeří vlny na síti TikTok. Foto: bootscootinaf / TikTok
1
Svět
Sdílet:

Bizarní nález, který objevila Australanka při procházce na pláží Magnetického ostrova v severním Queenslandu, čeří vlny na síti TikTok. Žena podivnost, která se před ní objevila na písku omývaném křišťálově průzračnou vodou, natočila mobilem a video umístila na sociální síť. Ihned se rozhořela čilá diskuse na téma, co by to mohlo být, napsal zpravodajský server Yahoo News Australia.

„Nejpodivnější věc, jakou jsem kdy viděla vyplavenou na pláži,“ napsala žena k videonahrávce svého nálezu, vedle kterého se postavila, aby její noha posloužila jako měřítko.

Někteří komentující vyjádřili domněnku, že může jít o lidskou nohu nebo paži. Jiní ale dospěli k názoru, že jde nepochybně o nějakou část zvířecího těla. Jeden z uživatelů napsal, že je to „ocas chobotnice“, zatímco jiní hledali paralely mezi animovanými postavičkami Pokémonů.

Ovšem převládající hlas lidu se usnesl, že jde o velrybí penis, o který jeho majitel nějakým způsobem přišel. Díky bohatství anglických synonym pro tuto část těla se mezi komentáři objevily pobavené příspěvky odvolávající se na slavný hollywoodský film: „Willy ztratil svého willyho,“ anebo na klasickou literaturu: „Moby-Dick už je jenom Moby.“.

Server Yahoo News Australia se obrátil na přírodovědkyni doktorku Vanessu Pirottovou, podle níž vyplavený objekt skutečně vypadá jako velrybí penis. Připustila však, že bez podrobného prozkoumání je těžké to říci s naprostou jistotou. Navíc se našel v oblasti, kde se v poslední době pohybovala spousta keporkaků, kteří se sem připlouvají pářit.

Doktorka Pirottová nicméně popřela domněnku, že by penis mohl keporkakovi ukousnout jiný samec – nic takového o nich není známo, a kromě toho keporkaci nemají zuby.

„Tento druh kytovců nemá zuby, ale hřebenu podobné útvary známé jako kostice, a tudíž je nepravděpodobné, že by dokázal ukousnout penis jiného samce,“ uvedla.

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články