„Zeman je Putinova děvka.“ Prezidenta překvapila přední aktivistka hnutí Femen

Prezidentské volby 2018

„Zeman je Putinova děvka.“ Prezidenta překvapila přední aktivistka hnutí FemenFOTOGALERIE 10
Domov
Michaela Cápová
Sdílet:

Prezidenta Miloše Zemana vystrašila polonahá aktivistka. Žena z hnutí Femen, která provolávala heslo „Zeman je Putinova děvka“ (Zeman Putin‘s Slut), naběhla před prezidenta ve volební místnosti v okamžiku, kdy se chystal s manželkou odvolit. Prezidentova ochranka ženu ihned strhla k zemi a vyvedla z místnosti.

Prezident za doprovodu své ochranky, manželky Ivany a hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka vešel do volební místnosti v základní škole na Praze 5. Když před volební komisí hledal svůj občanský průkaz, vyběhla k němu z davu novinářů polonahá žena. Ta měla přes prsa napsáno „Zeman Putin‘s Slut“, tedy Zeman je Putinova děvka. A stejné heslo i provolávala.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Žena na prezidenta Zemana nezaútočila, ani se ho nedotkla. Vběhla před něj a se zdviženýma rukama provolávala heslo. Viditelně otřesený prezident lehce zavrávoral a na zem mu upadla hůlka. Dál už se o něj ale členové jeho ochranky postarali a odvedli ho z místnosti na chodbu. Další členové ochranky vynesli z místnosti ženu a předali ji policii.

Podle informací policie je zadržená aktivistka Ukrajinka. Policisté ji přímo na místě zabalili do deky a do místnosti se vrátili pro její kabát a malou kabelku. Poté ji naložili do auta a z místa odvezli.

Žena se hlásí k feministickému hnutí Femen. Podle twitterového účtu tohoto hnutí se jmenuje Angelina Diashová. V minulosti například protestovala proti návštěvě běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na Ukrajině.

Členové volební komise pak uvedli, že žena byla podezřelá. Nenápadně se potloukala kolem, až ji z místnosti museli dokonce vykázat. Vrátila se ale zpátky a zaujala místo v první řadě.

Prezident Zeman s manželkou se po chvilce do volební místnosti vrátili. „Vzdor hnutí Femen,“ prohlásil Zeman, když vhazoval svůj hlas do volební urny. Pak ocenil práci svojí ochranky a dodal: „Jsem poctěn, že napadli i mě.“ Podobným způsobem totiž skupina Femen v minulosti „zaútočila“ třeba i na italského expremiéra Silvia Berlusconiho v roce 2013.

„Tak jsme vám vlastně nabídli jedno představení navíc,“ glosoval Zeman při odchodu incident.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Porážka Zemana by byla dobrým dnem pro Česko, píší v Německu

VIDEO: Zemana ve volební místnosti vystrašila polonahá aktivistka

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články