Pohádka Strýcové ve Wimbledonu pokračuje, v semifinále se utká se Serenou. Muchová končíNOVÉ
Česká tenistka Barbora Strýcová. Foto:

Zdroj: Reuters

1

Tenisová pohádka třiatřicetileté Češky Barbory Strýcové nekončí. Ve čtvrtfinále Wimbledonu porazila domácí favoritku Johannou Kontaovou, která v pondělí vyřadila dvojnásobnou šampionku Petru Kvitovou. První set ovládla v poměru 7:6, druhý pak už byl celý v režii zkušené Češky, vyhrála ho 6:1. Karolína Muchová bojovala o postup do semifinále Wimbledonu marně. S nasazenou osmičkou Elinou Svitolinovou prohrála ve dvou setech 7:5, 6:4 a na turnaji končí.

V prvním setu utkání, v němž už potřetí v řadě byla třiatřicetiletá Strýcová považována za outsidera, rychle prohrávala 3:0. Pak se ovšem do sady vrátila čistou hrou a od té doby se hra vyrovnala. Hra došla do tie-breaku, v němž se Strýcové podařilo set zlomit na svou stranu a zvítězila 7:6 (7:5).

V druhém setu pak domácí favoritku zaskočila a podobně jako Kontaová v prvním setu, vedla po pár minutách o tři gamy. Za stavu 4:1 pak měla dva brejkoboly, z nichž se jí jeden podařilo využít a tak šla Strýcová podávat na vítězství a největší úspěch na travnatém grandslamu v kariéře. Hned první mečbol, který v utkání měla, Strýcová po hodině a půl zkušeně proměnila a osmadvacetiletou Kontaovou tak porazila poměrem 7:6 a 6:1.

Ve svém prvním wimbledonském semifinále se Barbora Strýcová utká se světovou jedenáctkou a osminásobnou wimbledonskou šampionkou Serenou Williamsovou.

Karolína Muchová, která v osmifinále vyřadila krajanku Karolínu Plíškovou, v prvním setu s Ukrajinkou Svitolinovou rychle vedla 1:4, pak dokonce 2:5, jenže od té doby Češka prohrála pět gamů v řadě a první sadu nakonec prohrála 7:5. Na začátku druhé setu sice vzala dvaadvacetiletá Muchová své soupeřce rychle podání, ale Ukrajinka předvedla další sérii pěti vyhraných gamů. Svitolinová tak sadu ukončila esem a zvítězila v ní 6:4.

V semifinále ji bude čekat Rumunka Simona Halepová, přemožitelka mimo jiné i patnáctileté americké naděje Coco Gauffové. Loňská královna antukového Roland Garros porazila ve čtvrtfinále Čang Šuaj z Číny 7:6 a 6:1 a mezi nejlepší čtveřicí ve Wimbledonu je podruhé v kariéře.

Přes prohru však znamená postup do čtvrtfinále pro Muchovou zřejmě největší úspěch kariéry. Jejím grandslamovým maximem doteď zatím loňské třetí kolo na U.S. Open, což byl zároveň i první grandslam, kterého se zúčastnila. Jasné je, že se po Wimbledonu opět posune v žebříčku ATP, v němž jí momentálně patří 68. místo. Poprvé by se měla posunout mezi padesát nejlepších hráček světa.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.