Při natáčení nás málem sebrali, říká mladý režisér Adam Sedlák

ECHOPRIME

Při natáčení nás málem sebrali, říká mladý režisér Adam SedlákROZHOVOR
Režisér a scenárista Adam Sedlák před premiérou svého druhého celovečerního filmu BANGER. Foto: Jan Zatorsky
3
Homepage

Jakub Fujáček

Adam Sedlák je představitel dorůstající generace filmařů. Na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary představí 5. července premiérově už svůj druhý film. Po celovečerním dramatu Domestik (2018), za nějž si odnesl několik cen, přichází s filmem BANGER. Zpěvák Adam Mišík v něm dostal svou zatím největší filmovou roli. Film zachycuje jeden den v životě kluka, který chce skoncovat s prodejem drog, prorazit v hudbě a dostat se mezi uznávané rapové interprety.

Rovnou se zeptám. Proč to slovo v titulu (slangový výraz pro úspěšnou rapovou písničku  pozn. red.)? A do jakého žánru byste film zařadil?

Protože ta hlavní postava se snaží udělat banger. Hned víš, o čem to asi je a pro koho to je, což je strašně důležité. A já zároveň bych taky chtěl, aby to byl hit. O žánru se teď hádáme s producenty. Je tam hodně humoru, ale pořád to má rámec dramatu.

Protagonisté vašeho filmu jsou opět představitelé mladší generace. A tentokrát se pohybujete i ve světě drog. Jak vnímáte jejich roli v životech dospívajících, teenagerů, studentů?

Chci dělat filmy pro mladé. V Česku se toho většina producentů bojí, protože ta cílová skupina podle nich nechodí do kina, a když, tak jenom na „marvelovky“. Takže to prostě zkouším a uvidíme. Co se týče drog, tak mladí lidé budou vždycky experimentovat s drogami. Když dělám film o mladých lidech, tak by tam měly být i drogy. Byly tu vždycky. Na venkově je to spíš pervitin, v Praze frčí kokain. Je to až mainstream. Mluvíme spolu v době, kdy rezonuje ta kauza Hlubuček (probíhající korupční kauza kolem obviněného pražského radního Petra Hlubučka pozn. red.). Lidé z té skupiny si údajně dávali kokain do konečníku. Když jsem to četl, tak mě to vůbec nepřekvapilo. BANGER. ale není jenom o drogách. Je to o respektu, o společenském statusu, o uznání. O klukovi, který se cítí frustrovaný, že to ještě neurval, a snaží se to získat. To jsou ta témata. Kokain a holky jsou jenom pozlátka toho rapového světa.

Celý rozhovor si můžete přečíst na ECHOPRIME nebo v tištěném vydání Týdeníku Echo. Týdeník Echo si můžete předplatit již od 249 korun za měsíc zde.