Rozkládání demokracie

NÁZORY ČTENÁŘŮ

Rozkládání demokracie
Rozkládání demokracie. Foto: Shutterstock
1
Názory čtenářů
  • Jaroslav Mládek
Sdílet:

NÁZORY ČTENÁŘŮ: Dobrý den, mám takovou připomínku. V poslední době jsem trochu zmaten tím, že, ve snaze o jakousi objektivnost, se napomáhá nenápadnému rozkládání naší demokracie. Myslím, že je nutné více a lépe vysvětlovat věci, které se týkají EU, války na Ukrajině a její ekonomické souvislosti a další souvislosti.

Všichni se vrhli na to, že vláda nekoná, nevysvětluje. Ano tlačme na vládu, aby více a lépe vysvětlovala. Ale v situaci, kdy Babiš tady onu demokracii částečně narušil, je to velmi těžké. Mnozí redaktoři se někdy točí stále dokola a nesmyslně a byť dostanou konkrétní odpověď ptají se stále , jak to vláda vysvětlí. Místo, aby tomu s vysvětlením napomohli.

A to „zamrzlo“ vysvětlování, co nás v budoucnu budou stát opatření související s klimatickou změnou. Kam se hrabe současná ekonomická krize. Např. dotaz jedné redaktorky, co vláda udělá s ohrožením demokracie, je úplně mimo. Ano, co uděláme my s ohrožením demokracie, tak by to mělo znít. Média, občané.

Už by kolem toho mělo být mnoho diskuzí s lidmi, kteří mají co říci. Všichni se vrhli na cenu energií a co vláda s tím…. Vláda musí pomoci chudým a těm, kteří to nezvládnou. Ale naše demokratická civilizace si zvykla mít kančí na dančím. Dostali jsme se do spirály, která nemá řešení...budeme vršit dluhy a utěšovat se, že zatím nejsou tak velké.

Lži a pomluvy vítězí...těžká doba a to horší teprve přijde. Slušný politik je pak logicky pod větším tlakem, než neslušný...a mnoha médiím to nevadí. Hlavní je senzace. Lidé se neučí hledat souvislosti...veřejnoprávní média by v osvětě měla být aktivnější. Avšak s obavy o nestrannost nejsme schopni říkat pravdu. Redaktoři nejsou schopni podpořit slova premiéra Fialy o organizátorech akce na Václaváku a začnou úplně nesmyslně nabíhat na diskuzi, které hodnotí obavy zúčastněných obyčejných lidí.

Putin se musí smát. Tento tlak radikálů, odborářů a dalších nás ale časem smete. Bojí-li se i veřejnoprávní média Babiše, snad lepší, aby nebyla. Jestli média nepomohou demokracii – zanikne. Mám z toho velký strach.

Pořád se řeší strach lidí z chudoby, ale neřeší se strach lidí z konce demokracie – to je teprve „mazec“. Není kam se obrátit s pomocí udržet demokracii...jediný spolek Milion chvilek má jakýsi étos. Tam je jakási jiskřička naděje. Kdo se postavil za Pekarovou, když řekla pravdu o svetru...samozřejmě, že pravdu. Jen posměšky a média jí ještě peskovala, že to říkat neměla.

Ale bez říkání pravdy nemá cenu, abychom tady žili. Své děti už směřuji radši do emigrace, než žít v babišovském státě, který už dávno přestal být plně demokratický a pravdivý. Tlak na státní rozpočet – hrozné.

Když Schillerová řekne v jedné větě, že vláda nedostatečně pomáhá...a zároveň, že nešetří – už by jí to měli ekonomičtí experti vytmavit. Čeho se média i experti bojí? Babiše?

Každý ví (i to potvrdilo mnoho právníků), že ten člověk už dávno měl být odsouzený za své ekonomické machinace. největší trest by ale měl dostat za destrukci demokracie u nás. V tom mu ale bohužel pomáhají i média...a co je smutné, někdy nejen ta jeho.

Bojím se. Ne o sebe, ale o své děti! Každý, kdo promluví v médiích by měl bojovat za demokracii, ta jediná může pomoci k řešení jakýchkoliv krizí...je to přeci jasné, historicky dokázané.

Jinak přijde chaos, a možná válka větších rozměrů než je na Ukrajině.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články