Konec fotbalové legendy. Tomáš Rosický se rozloučil s hráčskou kariérou

"Malý Mozart" končí

Konec fotbalové legendy. Tomáš Rosický se rozloučil s hráčskou kariérouNOVÉ
Tomáš Rosický Foto:

Foto: Shutterstock

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Slavný český fotbalista Tomáš Rosický ukončil hráčskou kariéru. Oznámil to na tiskové konferenci pražského týmu AC Sparta Praha, za který od minulého roku nastupoval. Po svém návratu ze zahraničí však kvůli častým zraněním nastoupil pouze ke dvanácti zápasům. Byl také dlouholetým kapitánem fotbalové reprezentace, za kterou odehrál přes sto zápasů.

„Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl, že končím svojí profesionální kariéru,“sdělil Tomáš Rosický na středeční mimořádné tiskové konferenci Sparty. Hlavním důvodem byly časté zdravotní problémy. „Moje tělo dlouho říkalo, že už nechce pokračovat. Já to tahal vždy hlavou, i když to bylo i přes závit. Nyní mi ale vypnula i mysl a nemá cenu pokračovat,“ řekl novinářům Rosický na tiskové konferenci.

Legendární záložník přezdívaný „Malý Mozart“ pro své dirigování hry je odchovancem pražské Sparty, ze které v roce 2001 přestoupil do německé Borussie Dortmund. Díky tomuto přestupu se stal nejdražším českým hráčem, protože německý tým za něj zaplatil 504 milionů korun. Zde sbíral úspěchy a v roce 2006 si ho vyhlédl dlouholetý trenér londýnského týmu Arsenal FC Arséne Wenger. Zde pak strávil deset let a patřil k oblíbencům francouzského kouče. Anglické angažmá je však poznamenáno mnoha zdravotními problémy, kvůli kterým musel často vynechávat zápasy. Častá zranění byla i hlavním důvodem pro nynější ukončení kariéry.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Mistrovská Slávie vyhodila trenéra. Končí Šilhavý i jeho asistenti

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články