1 Zásah NCOZ

Zásah „protimafiánského“ útvaru. Policie operuje na několika místech v Česku

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v úterý zasahují na několika místech včetně Prahy. Na twitteru dodali, že dozor vykonává Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej ČTK řekl, že policisté provádí úkony trestního řízení, bližší informace nesdělil.

Původní informace z médií mluvily také o prohlídce advokátní kanceláře, toto tvrzení ale policie později vyvrátila. Další podrobnosti ohledně zásahů se stále neví, mluvčí centrály Jaroslav Ibehej pouze bez dalších podrobností doplnil, že věc dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Na více místech současně policisté z útvaru zasahovali i počátkem března. Tehdy přišli do pražského sídla firmy Kapsch a do bytu jejího ředitele, do Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně, na radnici městské části Brno-střed, k místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi nebo k vlivnému sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi v Prostějově.

Podle tehdejších informací Ibeheje policisté konali ve dvou samostatných trestních věcech. V souvislosti s veřejnými zakázkami městské části Brno-střed pak obvinili devět lidí z účasti na zločinecké organizované skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Ve vazbě skončilo pět stíhaných a hrozí jim 10,5 roku až 16 let vězení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Chci vysvětlení od Rafaje, řekl Babiš po návštěvě u Zemana v Lánech

Ministerstvo spravedlnosti nezjistilo podjatost šéfa úřadu v Babišově kauze

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.