Clexit: Vědci v čele s Klausem žádají odstoupení od klimatických dohod

Čestná funkce

Clexit: Vědci v čele s Klausem žádají odstoupení od klimatických dohodNOVÉ
Václav Klaus. Ilustrační foto Foto: Foto: Jan Zatorsky
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Václav Klaus dosáhl na další čestnou pozici, nyní ve svém odporu ke globálnímu oteplování. Nová iniciativa Clexit, která se vymezuje proti zhoubným důsledkům alarmistické politiky, ho jmenovala jako čestného patrona. Celá organizace má desetičlennou komisi a celkem dvaašedesát zakládajících členů. I přesto, že je Klaus potěšen, že se stal čestným patronem, se domnívá, že iniciativa mnoho nezmění. Věří ale, že vyvolá otázku nad klimatickým alarmismem, proti kterému podle něj bojuje spousta vědců po celém světě. Vyplývá to z informací Institutu Václava Klause.

Bývalý prezident Václav Klaus se po svém skončení v úřadě velmi věnuje otázce klimatických změn, resp. jejich interpretací. Podle jeho přesvědčení, se nyní o žádné globální oteplování nejedná a klima se podle něj nezměnilo deset tisíc let. Právě i k těmto postojům získal od iniciativy Clexit čestné členství. Samotná iniciativa, se profiluje jako odpůrce ratifikování mezinárodních dohod o klimatu. Vyzývá vlády, aby od ratifikace dohod odstoupily. Skupina vědců se v důsledku těchto kroků také obává údajného zhoubného přiškrcení ekonomické aktivity, které přičítají organizacím OSN a EU.

Iniciativa Clexit, která ve zkratce znamená klimatický exit, byla založena oficiálně 1. srpna 2016. Sdružovat má zejména vědce, kteří nesouhlasí se současnou politickou a ekonomickou situací. Václav Klaus, podle prohlášení, tuto iniciativu vítá, i když vyjádřil skepsi nad tím, zda dokáže ovlivnit světové dění. Připomíná také, že se jedná už o čtvrtou podobnou organizaci od roku 1992. Sdružovat má, podle jeho slov, skeptiky a ostatní se zdravým rozumem, kteří se nemusejí cítit osamoceni.

Iniciativa Clexit se zabývá i nedávno skončenou klimatickou konferencí v Paříži. Podle sdružených vědců škrtí ekonomiku po celém světě a to bez jakéhokoli důvodu nebo důkazu, že se mění klimatické podmínky. Tato údajná destruktivní politika si libuje v byrokracii a v nekonečných konferencích.

Dodávají také, že vládní média ovlivňují politickou diskuzi a zpravují o klimatické zkáze. Názory druhé strany jsou podle Clexitu cenzurovány a zesměšňovány. Negativně se také staví k větrné a solární energii, která je, podle jejich slov, silně dotována a bude vždy dodávat přerušované a nestabilní dodávky energie za velkou cenu.

Ratifikace smlouvy z Paříže

Do roku 2016 chtějí ratifikovat smlouvu z Paříže například Německo a Saudská Arábie. Německá kancléřka Angela Merkelová oznámila, že na základě nového klimatického plánu by měla být Pařížská dohoda ratifikována ještě před začátkem konference COP22 v Maroku, která se bude konat v listopadu 2016. Stejný cíl, ratifikovat dohodu ještě před začátkem COP22, přednesl i saúdskoarabský ropný ministr Chalid Al-Falih.

Čtěte také:

Prohřešek ruských atletů? ‚Pochází z Putinova Ruska,‘ píše Klausův institut

Klaus slavil 75. narozeniny. Kdo přišel gratulovat? Podívejte se

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články