1 GLOSA

Ministr Zaorálek v Národním divadle – teatrální touha být viděn

NOVÉ

Témata: ,

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek je vášnivý člověk. Vášeň pro divadlo se u něj však dosud prý příliš neprojevovala. Až do včerejška.

To se ministr náhle objevil v dopoledních hodinách v historické budově ND, rychle nakráčel k jevišti, přerušil probíhající zkoušku a před orchestrem a herci pronesl krátký projev. Nebyl to však žádný komentář uměleckého typu, nýbrž improvizovaná řeč, ve které podpořil odboráře, z nichž někteří jsou toho času ve stávkové pohotovosti.

Ve skupině, která ministra doprovázela, byli právě zástupci odborů, poslanec František Adámek, který opakovaně vyzývá k odvolání ředitele ND Jana Buriana (nebyl toho času v budově) a členové ochranky. Důležitou součástí suity bylo několik fotografů a kameramanů, neboť výstup byl součástí natáčení předvolebního klipu, kterým byl dnes zveřejněn na sociálních sítích. Ministr Zaorálek pak před budovu divadla ukončil svůj dramatický výstup výzvou k vyjednávání a k veřejné diskusi o Národním divadlu.

Tato poněkud guerillová akce se odehrává v situaci, kdy v ND probíhá zákonné vyjednávání o kolektivní smlouvě, jež provází jisté napětí. Není úplně obvyklé, aby do něj doslova vstupoval ministr, natož z dosti vzdáleného resortu. Akce, tak vzbuzuje dojem, že důvodem nebude hluboký zájem ministra o divadlo a lidi v něm působící, nýbrž teatrální touha být viděn na sociálních sítích a použít k tomu třeba i Národní divadlo.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.