VIDEO: Tvrdý zásah v USA. Policista přejel podezřelého

VIDEO: Tvrdý zásah v USA. Policista přejel podezřeléhoNOVÉ
Svět

Tvrdá policie

mz Echo24

Americký policista v Arizoně velmi tvrdě zasáhl proti ozbrojenému muži Mariu Valenciovi, který za chůze po krajnici náhodně střílel do vzduchu. Po chvíli pronásledování ho policista v plné rychlosti srazil a přejel. Video z únorové události ve středu zveřejnila americká policie. Informovala o tom světová média.

Video snímá záběry ze dvou úhlů pohledu. Jeden je záznamem z kamery policejního auta, které bylo svědkem nehody, druhý záběr je přímo z vozidla, které muže srazilo. Divák tak může vidět několik sekund, které předcházely nárazu do podezřelého. Těsně před srážkou je ve videu také slyšet rozkaz jednoho ze strážníků, který svým kolegům radí, aby se od nebezpečného muže drželi zpátky.

Útočník vahou svého těla rozbil přední sklo auta. To poté zastavilo nárazem do zdi o několik metrů dál. Poté vystoupilo z dalších přítomných policejních aut několik strážníků se zbraněmi a mířilo na místo srážky. 

Podle vyjádření policie byl Valencia jedním z podezřelých v síti několika zločinů v arizonském Tucsonu. Mimo jiné měl také z amerického obchodního řetězce Wal-Mart ukrást kulovnici. Po nehodě byl muž ve vážném zdravotním stavu. Z nemocnice byl propuštěn teprve před dvěma dny.

Valencia je souzen za několik těžkých zločinů, včetně třech napadení s použitím zbraně, ozbrojených loupeží a nelegálního držení smrtící zbraně.

Čtěte více: VIDEO: Bezdomovce zbili kladivem. Je v umělém spánku

VIDEO: Policista omylem zastřelil černocha. Myslel, že má v ruce paralyzér