Zklamání u sousedů. Slovensko padlo s Walesem 2:1

Zklamání u sousedů. Slovensko padlo s Walesem 2:1NOVÉ
Fanoušci s vlajkou Walesu Foto: Foto: Twitter/UEFA Euro 2016
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Slovensko ve svém první utkání na mistrovství Evropy prohrálo s výběrem Walesu 2:1. Brzký gól Walesu zaznamenal už v desáté minutě Gareth Bale z přímého volného kopu. Střídající Ondrej Duda v 61. minutě sice dokázal vyrovnat, Wales však brankou z 81. minuty pro sebe nakonec urval všechny tři body.

O průběhu utkání bylo jasno už od úvodních minut. Reprezentace Walesu nastoupila na svého soupeře s důrazným presinkem, díky kterému se ostrovnímu výběru podařilo vybojovat přímý volný kop. Ten neomylně proměnil nejdražší fotbalista světa Gareth Bale a Slovensko tak muselo dotahovat nepříznivý výsledek.

K obratu v utkání pomohlo povedené střídání, k němuž sáhl slovenský trenér Ján Kozák. V šedesáté minutě poslal totiž na hřiště Ondreje Dudu, který se jen minutu nato mohl radovat z prvního gólu Slovenska na evropském šampionátu.

Přestože se Slovensko snažilo ve zbývající půl hodině udržet nadějný výsledek, nátlak Walesu se mu nakonec ustát nepodařilo. V pokutovém území se k míči dostal Hal Robson-Kanu, který tak upravil konečné skóre zápasu na 2:1.

Česká republika sehraje svůj první zápas proti výběru Španělska v pondělí od 15:00. Český tým si tak hned na úvod musí poradit s nejsilnějším soupeřem v náročné skupině D. Později ho čekají ještě utkání s Chorvatskem a Tureckem.

Skandál na Euru: proniknout k přísně střeženým fotbalistům je snadné