Díky skupině Veolia vzniklo 2078 pracovních míst. Přispěla 97,5 miliony
Nadační fond Veolia
Na radnicích v Olomouci a Ostravě byly formou symbolických šeků předány příspěvky podnikatelům, jejichž projekty letos finančně podpořil Nadační fond Veolia. V letošním roce se tak zasloužil o vznik 83 nových pracovních míst prostřednictvím 61 projektů. Podporuje především řemesla a výroby, infrastrukturní služby, projekty zlepšující životní prostředí či projekty se sociálním zaměřením. Od začátku realizace programu vzniklo v rámci podpořených projektů také 293 míst pro osoby se zdravotním postižením.
Skupina Veolia v Olomouckém a Moravskoslezském kraji v rámci svého nadačního fondu realizuje projekty od roku 2000. Za dobu jejich působení vzniklo 2078 pracovních míst, které fond podpořil celkovou částkou 97,5 miliony korun.
Díky jejich pomoci vzniknou například nové provozovny soukromých jesliček a Mateřské školy Mrňousek v Ostravě, ve Frýdlantu nad Ostravicí a v Prostějově. V zařízeních zřízených Ing. Zuzanou Běhalovou, finalistkou soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje a zakladatelkou Mrňouska, je kladen největší důraz na zdraví dětí a jejich všestranný rozvoj. Spokojenost dětí je zaručena domácím prostředím jednotlivých provozoven.
V Jeseníku Nadační fond Veolia podpořil vznik čokoládové manofaktury, jejímž cílem je vyrábět kvalitní produkt odkazující na tradiční postupy výroby spojené s českou fortelností. Jesenická čokoládová manufaktura se od jiných čokoládoven chce odlišit netradičním přístupem v míchání koření v kombinaci s čokoládou spolu s vlastními formami na odlévání čokolád. Nabízet bude exkluzivní hořkou čokoládu (s obsahem kakaových bobů od 70% do 100%), turistickou čokoládu s odlitky nejzajímavějších turistických cílů (Praděd, lázně, rozhledny, zámky) a kvalitní dětskou hořkou i mléčnou čokoládu.
Mezi letošní podporované projekty patřily tzv. „zelené projekty“. Jedná se například o podnikání paní Kateřiny Kohutové a Pavly Skapové, které se obě věnují šití moderních látkových plen z vysoce kvalitních materiálů – bambusových vláken či merino vlny. Díky této ekologické variantě přebalování miminek a batolat nejen ušetříte cca poloviny nákladů ve srovnání s jednorázovými plenami, ale především nevyprodukujete cca 2,5 tuny odpadu, který se rozkládá stovky let.