Zeman i Klaus v jednom letadle. Poletí na ruskou konferenci na Rhodos

Konference ruského podnikatele

Zeman i Klaus v jednom letadle. Poletí na ruskou konferenci na RhodosNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman společně s exprezidentem Václavem Klausem poletí na ruskou konferenci Dialog civilizací na Rhodu. Odletět by měli hned po svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, která se koná ve středu. Dosud se na těchto akcích míjeli, píše server Novinky.cz.

Hlavy státu by se měly potkat již ve středu na svatováclavské pouti, která se koná ve Staré Boleslavi. Nato by Klaus i Zeman měli společně odletět na řecký Rhodos, kde se koná konference ruského podnikatele Vladimira Jakunina. Tam by se mimo jiné měli setkat i s maďarským premiérem.

Ačkoliv se oba prezidenti zúčastnili minulých ročníků konference na Rhodu, letos to bude poprvé, co se navzájem neminou. „Podle informací, které mám k dispozici, se plánuje účast pana Václava Klause,“ potvrdil deníku Právo prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. 

Klaus se na konferenci objevil vloni, Zeman pak v roce 2014. Současný prezident ve svém projevu před dvěma lety přirovnal válku na Ukrajině ke chřipce, za což ho kritizovala opozice. Vyslovil se také proti sankcím, které EU a další západní státy přijaly proti Rusku. Podle tehdejších reakcí opozice tím zostudil Českou republiku.

Pořadatelem pravidelné akce na řeckém ostrově je ruský podnikatel a bývalý šéf ruských železnic Vladimir Jakunin. Kvůli jeho úzké spolupráci s ruským prezidentem Vladimirem Putinem se oligarcha dostal na americký sankční seznam. 

Čtrnáctý ročník konference by se měl podle webu organizátorů uskutečnit od 30. září do 1. října a podle dřívějších informací médií by měl Zeman vystoupit v roli hlavního řečníka, řekl Ovčáček v srpnu.

Čtěte také: Zeman v OSN: Musíme zaútočit na mozek teroristů, ne na tělo

Sdílet:

Hlavní zprávy

Kdo si žije svůj disko příběh

EDITORIAL

Chtějí držet stůj co stůj. Tuší, že vítr začíná vanout jiným směrem, z nastaveného kurzu uhnout nechtějí a řítí se ke skalinám. Stále věří, že větru poručí, ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články