Mayku-Myaku: symbol výstavy zrozený ze spojení buněk a vody

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Mayku-Myaku: symbol výstavy zrozený ze spojení buněk a vody
Design oficiálního maskota výstavy Expo 2025 Osaka Kansai, Myaku-Myaku, je inspirován logem výstavy Expo v kombinaci s vodou – symbolem Ósaky. Foto: ČTK
4
INZERCE
  • Igor Záruba
Sdílet:

Myaku-Myaku nemá pevnou formu, připomíná server Mezinárodního úřadu pro výstavnictví BIE. Je tekutý. Jeho červené části se dají rozdělit a jeho vodní tělo může volně měnit tvar s nekonečnými variacemi. Maskot, jehož autorem je Jamašita Kohei, byl vybrán na základě výzvy k předkládání návrhů, do které bylo zasláno 1898 návrhů. Organizátorovi výstavy Expo 2025 bylo předloženo celkem 33.197 návrhů jmen. Vybrané jméno, Myaku-Myaku, znamená něco, co se předává z generace na generaci.

Web organizátorů výstavy www.expo2025.or.jp doplňuje, že jde o tajemného tvora, který se zrodil ze spojení buněk a vody. Jeho identita je neznámá. Červená část je „buňka“, která se dělí a zvětšuje. Modrá část je „čistá voda“, která se může přeměnit v proud.

Mayku-Myaku budí dojem, že hledá sám sebe, kým chce být, a proměnil se do různých tvarů. Postava pak získává svůj tvar tím, že napodobuje lidské bytosti. Může se však stát, že příliš změní svůj vzhled a zapomene na svůj původní tvar.

Foto: ČTK

Zdrojem energie tohoto stvoření je chodit ven a užívat si slunečního světla. Miluje také deštivé dny a dokáže do svého těla přijmout déšť. A sní o tom, že se o něm všichni dozvědí ještě před otevřením výstavy Expo v Ósace.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

inzerce
×

Podobné články