Bojovný výkon nestačil. Česko po prohře s Tureckem končí na fotbalovém mistrovství

KONEC NA MISTROVSTVÍ

Kapitán české reprezentace Tomáš Souček se raduje po vyrovnávacím gólu. Foto: Česká fotbalová reprezentace
1
Panorama

Čeští fotbalisté ve středu po bojovném výkonu prohráli 2:1 v utkání proti Turecku. Svěřenci trenéra Ivana Haška potřebovali zvítězit, po úterní remíze Anglie se Slovinskem už bylo jasné, že by jim nestačil nerozhodný výsledek. Po remíze ale česká reprezentace skončila na posledním místě ve skupině se třemi body. Ze druhého místa postupuje Portugalsko, které překvapivě prohrálo s Gruzií. Turci se po vítězství nad Čechy vyšvihli na první příčku ve skupině.

Češi dlouho bojovali v oslabení po dvou žlutých kartách pro Antonína Baráka. Skóre otevřeli Turci. V 52. minutě skóroval Çalhanoğlu. Na gól odpověděl v 66. minutě Tomáš Souček. Vítězství Turecku zajistila trefa Tosuna ve 4. minutě prodloužení.

Prohra vyřadila Česko z turnaje. Do vyřazovací fáze postupují první dva týmy z každé skupiny a nejlepší čtveřice z třetích míst. Češi měli teoretickou šanci, že by jim mohl stačit i nerozhodný výsledek, tato naděje však po dnešním programu ve skupině C definitivně zhasla. Pokud by Haškův výběr Turky porazil, s největší pravděpodobností by skončil v tabulce druhý a v osmifinále by 2. července v Lipsku narazil na Rakousko.

Haškovi svěřenci nejprve na úvod turnaje v Německu podlehli Portugalcům 1:2 a poté si výrazně zkomplikovali boj o postup remízou 1:1 s jediným nováčkem na velké akci Gruzií. Na třetím místě skupiny mají jediný bod a na druhé Turecko ztrácejí dva body. Dosud stoprocentní lídr tabulky Portugalsko má již jistý postup.