1 konec primátorky

Nechci nést odpovědnost za chyby druhých, vysvětlovala Krnáčová v dopise kolegům

, NOVÉ

Témata: ,

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v dopise pražským členům ANO vysvětlovala své důvodu, proč nebude obhajovat post primátorky. Již nadále nechce nést zodpovědnost za práci osob, který si nemohla sama vybrat. Pro velkou část pražských politiků je podle primátorky důležitější objevit se při otevření muzea než soutěž o mobiliář města.

„Především jsem si musela odpovědět na základní otázku, zda opravdu chci i nadále nést odpovědnost za práci těch, které jsem si nevybrala a s nimiž se nemůžu ztotožnit,“ napsala Krnáčová v dopise, který na Twitteru zveřejnil novinář Václav Dolejší.

„Nemám ráda lidi, kteří tvrdí, že pracují, přitom se jenom bez názoru vezou, a to bez jakéhokoliv výsledku. Těch je v politice, zejména též pražské, hodně. Pro takové lidi je důležitější účast na plese nebo otevření muzea než soutěž o mobiliář města, rekonstruovaný park, náplavky či řádně korektně pojednané tisky,“ pokračovala primátorka v kritice svých kolegů.

Krnáčová v dopise vysvětlovala, jak malou moc v podstatě primátorka má, přestože za výsledek nese zodpovědnost právě ona. To vedlo k rozhodnutí neobhajovat funkci: „Primátor musí nést odpovědnost za chyby druhých bez šance ovlivnit výsledek. Je to jeden hlas z jedenácti v radě a také jeden v zastupitelstvu. Je to nesmírně náročná funkce a já bych asi neuměla se stejným zápalem pokračovat v této práci i další volební období.“

Jako svého nástupce svým kolegům z hnutí ANO doporučila Patrika Nachera, který je podle Krnáčové její „krevní skupina.“ „Vím, není členem ANO, nicméně bych si přála, aby bylo mezi námi více takových, jako je on,“ zakončila svůj dopis dosavadní primátorka.

Krnáčová nebude v podzimních komunálních volbách obhajovat post v čele Prahy. Uvedla to ve středu na základě vyjádření primátorky Mladá fronta Dnes (MfD). Zprávy o odchodu Krnáčové se objevovaly už několik měsíců. Primátorka byla v poslední době kritizována kvůli kontroverzním výrokům, a to i předsedou ANO Andrejem Babišem.

Čtěte také: Proč skončila Krnáčová? Spadlý most, chaos v dopravě i urážlivé výroky

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.