Doufám, že je to dáno rasou

Úhel pohledu

Doufám, že je to dáno rasou
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula Foto:

Reprofoto: ČT24

1
Úhel pohledu
Barbora Osvaldová
Sdílet:

Čekala jsem, že se někdo ozve. Ale jak to vypadá, ten výrok nikoho nepřekvapil. Problém nákazy koronavirem je jistě také v tom, jak se chováme – tedy zda dodržujeme vzdálenosti mezi sebou, zda si myjeme ruce a nekašleme na spoluobčany (a to v jakémkoli smyslu).

Ale pak je tu ještě jeden aspekt. „Prokazuje se, že různé rasy mají různý počet receptorů a ten virus se na několik receptorů váže. V tomto se jedná o spekulace, ale počty zemřelých v Německu napovídají, že by to mohla být pravda. V Česku jsme asi z třetiny Germáni, takže by počty mrtvých nemusely být tak vysoké, jako tomu je například u jižních národů,“ říká náměstek Roman Prymula.

Respektive: „Já doufám, že je to dáno i rasou. My máme tady asi třetinu Germánů v podstatě ve společnosti, takže já doufám, že ten počet mrtvých by neměl být tak vysoký, jako je v těch jižních zemích,“ vyjádřil naději Prymula.

Tak že, je-li člověk z germánské rasy, může mít jiný, asi lepší, počet receptorů a virus bude mít trochu problém.

Pravda, vyjádření náměstka Romana Prymuly přinesly Parlamentní listy 11. 4. 2020, tak že to může být fake news. Ale pokud to někdo vyslovil, nebo pokud to vyslovil skutečně náměstek Prymula, dostáváme se v referování o koronaviru opravdu na další úroveň. Ne vyšší, ale nižší.

Připomíná to jiné rasové teorie, které ve společnosti už dlouho patří k těm, které slušný člověk nikdy neříká.

A mimochodem, těm italským nakaženým výrok o tom, že záleží také na rase, asi příliš nepomůže.

Čtěte také: Prymula: Zdá se, že Germáni jsou odolnější než jižní národy. A Češi jsou ze třetiny Germáni

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Kdo si žije svůj disko příběh

EDITORIAL

Chtějí držet stůj co stůj. Tuší, že vítr začíná vanout jiným směrem, z nastaveného kurzu uhnout nechtějí a řítí se ke skalinám. Stále věří, že větru poručí, ...

00:07

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články