Trikolóra a gestikulace. Co mají kluci, a co holky
ECHOPRIME
Hlavní postavou tuzemských sociálních sítí se nakrátko stal pan Aleš Karásek z jihomoravské organizace strany Trikolóra. Pozornost, kterou vyvolal, pro něj nebyla – aspoň v mé bublině – zrovna příznivá. Na svém facebookovém profilu zveřejnil svoje propagační fotografie. Je na nich hladce oholen (včetně vlasů), ve tváři úsměv, řekněme, poněkud nasládlý.
Snímek doprovázejí různé popisky a hesla, zaujalo jen jedno z nich. „Holky mají pipinku, kluci pindíka.“ Pan Karásek asi chtěl dát pádně najevo, že na nějaké novoty v oblasti genderových identit hned tak neskočí. Nenapadlo ho však, že kombinace obrazu sladce se usmívajícího pána středních let a slov „pipinka“ a „pindík“ asociuje ani ne tolik ten jeho stranou vzývaný –„normální svět“, ale spíš sexuální deviaci, která se i v dnešních pokrokových časech netěší zrovna skvělé pověsti.
Další debaty rozpoutalo, co pan Karásek na snímku dělá se svou levou rukou. Palec a ukazovák spojené do kroužku, zbylé tři prsty mírně vztyčené. V Americe gesto běžně užívané ve významu O. K. V posledních pár letech ale získalo temnou proslulost.
Celý text Ondřeje Štindla si můžete přečíst na EchoPrime. Nebo v tištěném vydání Týdeníku Echo. Předplatit si jej můžete zde.