1 Kandidatura Zahradila

Jan Zahradil uvažuje o kandidatuře na Hrad

, Nové

Témata: , , ,

Jan Zahradil, lídr ODS do evropských voleb a kandidát Evropských konzervativců a reformistů na šéfa Evropské komise, uvažuje o kandidatuře na Hrad. Uvedl tak v rozhovoru pro deník Právo.

Zahradil považuje svou nynější pozici lídra evropské frakce za svůj politický vrchol, ale mluvil i o své další případné politické budoucnosti. „Pokud se má v budoucnu překopat vedení ODS, je čas na generační výměnu. Pokud mám ještě někde vytyčenou politickou metu, o které občas uvažuji, tak ta se skrývá někde jinde než ve vedení ODS,“ řekl Zahradil.

Pokud by se Zahradil nedostal do vedení Evropské komise, otvírají se prý před ním i další okénka. „V roce 2023 jsou třeba další prezidentské volby,“ řekl Zahradil. „Neříkám, že budu kandidovat, říkám, že je to otevřené okno, o kterém se dá uvažovat,“ odpověděl na dotaz, jestli uvažuje o kandidatuře na prezidenta.

Zahradil se v rozhovoru dále vyjádřil například k nyní velmi diskutované dvojí kvalitě potravin a jejímu možnému ovlivnění. Zmínil směšnost toho, jak se všichni tohoto problému chytli krátce před volbami. „Samozřejmě to nepodceňujeme. K evropské směrnici jsme jako Češi měli řadu pozměňovacích návrhů, které moc neuspěly, ale budeme to zkoušet znovu. Jde o to, že když se něco prodává pod stejnou značkou a stejným názvem, tak aby to mělo stejné složení. Je složité to prosadit vůči odporu lobbistů, ale budeme to zkoušet dál,“ řekl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Tištěný Týdeník Echo věnuje velkou pozornost politickým a společenským událostem, historii, literatuře, filmu a kultuře obecně.

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.