Jan Zahradil uvažuje o kandidatuře na Hrad

Jan Zahradil uvažuje o kandidatuře na HradNové
Jan Zahradil na prvomájové akci na Petříně Foto:

Foto: Petr Podaný

Domov

Kandidatura Zahradila

Echo24

Jan Zahradil, lídr ODS do evropských voleb a kandidát Evropských konzervativců a reformistů na šéfa Evropské komise, uvažuje o kandidatuře na Hrad. Uvedl tak v rozhovoru pro deník Právo.

Zahradil považuje svou nynější pozici lídra evropské frakce za svůj politický vrchol, ale mluvil i o své další případné politické budoucnosti. „Pokud se má v budoucnu překopat vedení ODS, je čas na generační výměnu. Pokud mám ještě někde vytyčenou politickou metu, o které občas uvažuji, tak ta se skrývá někde jinde než ve vedení ODS,“ řekl Zahradil.

Pokud by se Zahradil nedostal do vedení Evropské komise, otvírají se prý před ním i další okénka. „V roce 2023 jsou třeba další prezidentské volby,“ řekl Zahradil. „Neříkám, že budu kandidovat, říkám, že je to otevřené okno, o kterém se dá uvažovat,“ odpověděl na dotaz, jestli uvažuje o kandidatuře na prezidenta.

Zahradil se v rozhovoru dále vyjádřil například k nyní velmi diskutované dvojí kvalitě potravin a jejímu možnému ovlivnění. Zmínil směšnost toho, jak se všichni tohoto problému chytli krátce před volbami. „Samozřejmě to nepodceňujeme. K evropské směrnici jsme jako Češi měli řadu pozměňovacích návrhů, které moc neuspěly, ale budeme to zkoušet znovu. Jde o to, že když se něco prodává pod stejnou značkou a stejným názvem, tak aby to mělo stejné složení. Je složité to prosadit vůči odporu lobbistů, ale budeme to zkoušet dál,“ řekl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články