1 Výcvikový tábor

Zmizení dítěte vedlo k objevení tajného tábora. Úřady mluví o cvičišti muslimských extrémistů

, NOVÉ

Témata: , ,

Na počátku bylo pátrání po tříletém Abdulovi-Ghani Wahhajovi, o kterém se myslelo, že ho unesl jeho otec Siraj Ibn Wahhaj, na konci je ovšem chlapec pravděpodobně nalezen mrtvý. A to v táboře, o kterém americké úřady soudí, že byl výcvikovým kempem muslimských extrémistů, kteří zde měli trénovat děti pro teroristické útoky. O nečekaném vývoji událostí informovala americká televize NBC.

To, co zpočátku vypadalo jako případ zanedbávání 11 dětí a únosu vlastním otcem, se rychle změnilo poté, co americké úřady uvedly, že děti v táboře absolvovaly střelecký výcvik. Po jeho ukončení údajně měly provést útoky na americké školy. Šerif okresu Taos Jerry Hogrefe na tiskové konferenci uvedl, že v táboře byla střelnice, a také dodal, že zadržení podezřelí jsou muslimští extrémisté.

Úřady na stopu strádajících dětí dovedla zpráva odeslaná z tábora, ve které stojí „hladovíme, potřebujeme jídlo a vodu“. Podle NBC byly úřady o existenci tábora informovány již v prosinci, tehdy však ještě neměly dostatek důkazů, že se zmizelý hoch v táboře nachází, a tábor samotný nebudil větší pozornost.

Podle CNN se v táboře kromě Wahhaje nacházely také jeho dvě sestry. Příbuzní obžalovaných uvádí, že netušili, co jejich rodinní příslušníci v Novém Mexiku podnikali.

Ve táboře poblíž obce Amalia, který vypadá jako z post-apokalyptického filmu, žilo celkem pět dospělých a jedenáct dětí. Nejmladšímu dítěti je jeden rok, nejstaršímu je patnáct. Všechny děti byly podvyživené a ve špatném zdravotním stavu. Na území tábora také bylo nalezeno tělo malého chlapce. Pokud se skutečně jedná o zmizelého hocha, tak byl nalezen v den svých čtvrtých narozenin.

Otec vážně nemocného chlapce, který nemohl chodit, měl na hochovi již před jeho zmizením provádět exorcismus, protože byl přesvědčen, že jeho syna posedl ďábel. Syna nakonec unesl z parku.  odkud se již nevrátili. Z jejich domova na předměstí Atlanty v Georgii to je do Nového Mexika přes 2000 kilometrů. Všichni dospělí, kteří jsou pravděpodobně rodiči dětí, byli zadrženi a půjdou před soud přinejmenším kvůli obvinění ze zneužívání dětí.

Čtěte také: Malí džihádisté mají jasno: ‚Až vyrostu, chci být atentátníkem!‘

 

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.