3 DEMONSTRACE na Václaváku

VIDEO: Kolona s ruskými vlajkami rozpálila demonstranty na Václaváku

, , AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Středeční podvečerní demonstraci proti Andreji Babišovi a podpoře vlády od KSČM na Václavském náměstí v Praze narušilo několik aut pokrytých ruskými vlajkami. Rozzlobený dav jim zastoupil cestu a za skandování „Česko není Rusko!“ se vrhl kolem aut. Několik lidí dokonce začalo vlajky z aut strhávat. 

Několik aut s ruskými vlajkami se objevilo na samém závěru demonstrace, když se protestující chystali pokračovat v pochodu k sídlu KSČM. Jejich přítomnost okamžitě vyvolala pobouření mezi demonstranty, kteří brali snahu aut s vlajkami jako provokaci a postavili se autům do cesty. Část lidí jen stála kolem a na auta ukazovala rozzlobená gesta, jiní se rovnou vrhli na kapoty aut a začali z nich ruské vlajky strhávat. „Ruský svině!“ křičeli demonstranti na auta. Řidiči aut zůstávali ledově klidní, pouze jedna řidička později vystoupila ven a snažila se dav přemluvit, aby ji nechal projet.

„Nenechme se vyprovokovat,“ snažili se organizátoři marně uklidnit rozezlené účastníky demonstrace. Situaci celou dobu kontrolovala policie, která měla zprvu s jejím uklidněním problém. Po několika minutách se jí to však podařilo a po odjetí automobilů se dav vydal na plánovaný protestní pochod před sídlo KSČM. 

Incident s kolonou začíná na videozáznamu demonstrace v čase 25:30.

Na Václavském náměstí protestovalo několik stovek lidí proti vzniku vlády ANO s ČSSD. Demonstranti chtějí upozornit na to, že se poprvé od roku 1989 hodlá vláda opírat o podporu komunistické strany. „Pan Babiš si musí uvědomit, že pokud by odstoupil, bylo by po problému. Nikdo nemá problém sestavit vládu s ANO, ale s trestně stíhaným premiérem ve vedení,“ řekla zakladatelka skupiny AUVA, která demonstraci zorganizovala.


Čtěte dále:

VIDEO: Demonstranti protestovali proti vládě s podporou KSČM

Další protivládní demonstrace. Teď i proti podpoře kabinetu od KSČM

, ,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.