3 DEMONSTRACE na Václaváku

VIDEO: Kolona s ruskými vlajkami rozpálila demonstranty na Václaváku

, , AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Středeční podvečerní demonstraci proti Andreji Babišovi a podpoře vlády od KSČM na Václavském náměstí v Praze narušilo několik aut pokrytých ruskými vlajkami. Rozzlobený dav jim zastoupil cestu a za skandování „Česko není Rusko!“ se vrhl kolem aut. Několik lidí dokonce začalo vlajky z aut strhávat. 

Několik aut s ruskými vlajkami se objevilo na samém závěru demonstrace, když se protestující chystali pokračovat v pochodu k sídlu KSČM. Jejich přítomnost okamžitě vyvolala pobouření mezi demonstranty, kteří brali snahu aut s vlajkami jako provokaci a postavili se autům do cesty. Část lidí jen stála kolem a na auta ukazovala rozzlobená gesta, jiní se rovnou vrhli na kapoty aut a začali z nich ruské vlajky strhávat. „Ruský svině!“ křičeli demonstranti na auta. Řidiči aut zůstávali ledově klidní, pouze jedna řidička později vystoupila ven a snažila se dav přemluvit, aby ji nechal projet.

„Nenechme se vyprovokovat,“ snažili se organizátoři marně uklidnit rozezlené účastníky demonstrace. Situaci celou dobu kontrolovala policie, která měla zprvu s jejím uklidněním problém. Po několika minutách se jí to však podařilo a po odjetí automobilů se dav vydal na plánovaný protestní pochod před sídlo KSČM. 

Incident s kolonou začíná na videozáznamu demonstrace v čase 25:30.

Na Václavském náměstí protestovalo několik stovek lidí proti vzniku vlády ANO s ČSSD. Demonstranti chtějí upozornit na to, že se poprvé od roku 1989 hodlá vláda opírat o podporu komunistické strany. „Pan Babiš si musí uvědomit, že pokud by odstoupil, bylo by po problému. Nikdo nemá problém sestavit vládu s ANO, ale s trestně stíhaným premiérem ve vedení,“ řekla zakladatelka skupiny AUVA, která demonstraci zorganizovala.


Čtěte dále:

VIDEO: Demonstranti protestovali proti vládě s podporou KSČM

Další protivládní demonstrace. Teď i proti podpoře kabinetu od KSČM

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.