Senzace na mistrovství světa do osmnácti let, Češi nečekaně vyřadili Kanadu

hokej

Senzace na mistrovství světa do osmnácti let, Češi nečekaně vyřadili KanaduNOVÉ
ilustrační foto Foto:

1

Čeští mladíci se na mistrovství světa do osmnácti let postarali o překvapení turnaje a vyřadili favorizovanou Kanadu. Češi přitom během turnaje podávali nepřesvědčivé výkony a ve skupině porazili jen Francii. Především díky famóznímu výkonu brankáře Lukáše Dostála si však zahrají v Rusku o medaile.

Českému výběru se moc nevěřilo. V letošním ročníku chybějí výrazné osobnosti a během turnaje, konaného v ruském Čeljabinsku, zatím Češi mnoho nepředvedli. V základní skupině prohráli s Ruskem, Finskem a dokonce i se Slovenskem. Porazit dokázali akorát Francii. Do vyřazovacích bojů tak postupovali až ze čtvrtého místa.

S Kanadou se všeobecně počítalo jako s hlavním adeptem na zlatou medaili. Češi však šli již v první třetině do vedení díky Matěji Blümeli. Těsné vedení drželi až do třetí třetiny, kdy dokonce navýšili na 2:0 z hole Petra Čajky. Kanada sice rychle vstřelila kontaktní branku, více přesných zásahů však nepřidala. Zásluhu za tom má především brněnský brankář Lukáš Dostál, který dokázal český tým pod neskutečným tlakem podržet. Češi tak slavili vítězství 2:1.

V semifinále čeká na české mužstvo tým USA. Češi se mohou letos pokusit napodobit poslední medailový úspěch z roku 2014, kdy tým v čele s dnešními hvězdami NHL Davidem Pastrňákem a Jakubem Vránou vybojoval stříbrné medaile.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.