Blatného jméno je pod peticí proti Babišovi. Mohl to za mě podepsat někdo jiný, říká ministr

ODPOR PROTI PREMIÉROVI?

Blatného jméno je pod peticí proti Babišovi. Mohl to za mě podepsat někdo jiný, říká ministr
Ministr zdravotnictví Jan Blatný Foto: reprofoto ČT24
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) zpochybnil, že se před časem připojil k petici vyzývající premiéra Andreje Babiše (ANO) k odstoupení. Podle něj je možné, že se jeho jménem podepsal někdo jiný. Řekl to Právu. Poukázal v té souvislosti na falešný twitterový účet, který mu někdo vytvořil. Premiér uvedl, že mu na sympatiích k jeho osobě nezáleží.

Jméno Blatného se nedávno objevilo na internetové petici, vyzývající premiéra Babiše k odstoupení. Blatný ovšem tvrdí, že podpis není jeho. ,,Neumím vám k tomu nic říci, prostě neumím. Obecně se k tomu vyjádřím tak, že jste viděli například můj údajný twitterový účet, který také není můj“, uvedl v rozhovoru s deníkem Právo.

Čerstvý ministr zdravotnictví se k záležitosti vyjádřil vyhýbavě hned po svém jmenování, když ho Babiš uvedl do úřadu. Na dotaz jedné z novinářek na tiskové konferenci ohledně podepsání petice po krátké odmlce jen stručně odpověděl „ne“.

Ani Babiš se k možnému podpisu nechtěl příliš vyjadřovat, uvedl ale, že na sympatie vůči jeho osobě nehledí. „Do vlády se snažím vždy vybírat odborníky a nevybírám je podle sympatií vůči mně,“ sdělil Babiš serveru iDnes.

Blatného podpis se objevil pod peticí „Chvilka pro rezignaci“, kterou spustila v únoru 2018 iniciativa Milion chvilek pro demokracii. ,,My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ uvádí petice.

Již včera také nový ministr popřel, že by stál za twitterovým účtem, který nese jeho jméno. Na něm se objevilo například to, že Blatný by mohl zavést vypnutí pouličního osvětlení po deváté hodině nebo že by mohl omezit provoz výtahů v budovách.

Blatný po včerejším uvedení do funkce prohlásil, že jeho prioritou bude změnit náladu ve společnosti ze strachu v respekt, protože strach nás paralyzuje. Řekl také, že vše bude záležet na datech, která budou sdílená, srozumitelná a produkována odborníky napříč odborným spektrem. Vláda by měla v pátek prezentovat nová vyhodnocená data a nastínit vývoj dalších opatření.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články