Američané nevěřili Nigerijci, že je inženýr. Na letišti mu dali test

důkladná letištní kontrola

Američané nevěřili Nigerijci, že je inženýr. Na letišti mu dali testNOVÉ
Celestine Omin na profilové fotografii na svém Twitteru. Foto:

Foto: Twitter / Celestine Omin / @cyberomin

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Hraniční kontroly probíhají obvykle jen pohovorem či maximálně kontrolou zavazadel a osobních věcí. Nigerijský inženýr Celestine Omin však dostal na letišti v New Yorku napsat test, Američané mu totiž nevěřili, že má opravdu takové schopnosti. Omina přitom pozvala úspěšná americká technologická firma, píše BBC. Odpovědi byly prý špatně, podle Omina však zřejmě očekávali neznalí úředníci definici z Wikipedie.

„Napište funkci, která zjistí, zdali je daný binární vyhledávací strom vyvážený,“ zněla první otázka. „Co je abstraktní třída, a k čemu ji potřebujete?“ zněla druhá. Papírový test, jako ve škole, dostal osmadvacetiletý Celestine Omin, který přiletěl do New Yorku po celodenním letu z Nigérie.

Omin již přitom získal krátkodobé vízum, které mu umožňovalo pracovat pro technologickou firmu First Access na Manhattanu. Kontroloři na letišti se Omina nejdřív zeptali na několik otázek a pak ho odvedli do samostatné místnosti. „Podle vašeho víza jste softwarový inženýr. Je to pravda?“ zeptal se prý nedůvěřivý úředník Omina. Ten pak musel nečekaně své znalosti prokázat v testu.

Podle Omina otázky vypadaly, jako kdyby je „vygoogloval“ někdo, kdo nemá žádné technické znalosti. Na Twitteru pak přiznal, že byl po 23hodinovém letu příliš unavený, a bylo náročné „jen myslet“. Úředníkovi řekl, že si mohou popovídat o jiných konceptech z počítačové vědy.

Přesto test vyplnil. Bylo mu však sděleno, že jsou jeho odpovědi špatně. Podle Omina však neznalý úředník zřejmě „očekával definici z Wikipedie“, a jakékoli jiné odpovědi byly automaticky špatně. Omina nicméně o chvíli později propustili. „Hele, nechám tě jít, ale moc jsi mě nepřesvědčil,“ řekl mu prý úředník. „Nic jsem mu na to neřekl. Otočil jsem se a šel pryč,“ řekl později Omin.

Později zjistil, že imigrační úředníci telefonovali jeho zaměstnavateli, mezinárodní technologické firmě Andela, aby si ověřili jeho příběh. Andela má kanceláře v americkém New Yorku a San Francisku, nigerijském Lagosu a keňském Nairobi. Firma se snaží zaměstnávat nejtalentovanější vývojáře z Afriky a umožnit jim kariéru v technologických firmách v USA. Lagoskou kancelář Andely loni navštívil i šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

Čtěte také: Britský muslimský učitel chtěl s žáky do USA. Byl vyveden z letadla

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články