Policie nakoupí vozy od Hyundai, Škoda podala žalobu

Spor o zakázku pro policii

Policie nakoupí vozy od Hyundai, Škoda podala žalobuNOVÉ
Hyundai Tucson Foto:

FOTO: Hyundai

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Škoda Auto zatím nevzdala snahu o jednu z největších zakázek pro tuzemskou policii za poslední léta. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) sice její stížnost kvůli nesplnění technického zadání i údajně mimořádně nízké ceně vítězné firmy Hyundai zamítl, Škoda ale podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Potvrdila to mluvčí soudu Simona Pešková. V tendru jde o dodávku 616 aut.

Škoda podle svého mluvčího Vítězslava Pelce rozporovala fakt, že vítězná firma nesplnila parametry zadání. „Nebyla splněna podmínka tendru z hlediska požadovaného typu a karoserie vozidla a požadavku na objem zavazadlového prostoru. Podezřele nízká cena byla až třetím, zástupným argumentem,“ řekl Pelc.

Extrémní sleva

Firma Hyundai policii slevila až o 72 % oproti běžné ceně. Cena modelu Tucson začíná v Česku na 539 tisících korunách, ve zmiňované konfiguraci je bez policejního vybavení v ceníku podle smlouvy za 596 tisíc u manuální převodovky s pohonem dvou kol a 691 tisíc za čtyřkolku s automatickou převodovkou.Hyundai je policii dodá za 381 – 494 tisíc korun včetně policejní výbavy, která má hodnotu až 200 tisíc korun na jedno auto. Píše server iDNES.cz

ÚOHS námitky Škody zamítl z formálních důvodů. Z jeho rozhodnutí vyplývá, že k stížnosti firmy nebyl připojen doklad o doručení námitek zadavateli zakázky, kterým je ministerstvo vnitra.

Škoda na rozhodnutí ÚOHS reagovala žalobou. „Žaloba byla podána proti rozhodnutí ÚOHS, kterým žalovaný (ÚOHS) zamítl návrh na vydání předběžného opatření, jímž by byl ministerstvu vnitra, coby centrálnímu zadavateli zakázky uložen zákaz uzavřít smlouvy na plnění s vybraným uchazečem,“ uvedla Pešková.

Jde o zakázku za více než než čtvrt miliardy korun. Policie poptává ve třech různých částech zakázky 616 osobních aut v provedení hatchback, sedan nebo kombi. Podle serveru iDNES.cz se liší jednotlivé části zakázky, především požadavky na výkon motoru, který začíná u některých kategorií na 100 kW, u jiných na 130 kW.

Hyundai aktuálně figuruje na třetím místě v žebříčku nejprodávanějších českých vozů, z druhého ho sesadil Volkswagen, na prvním místě je Škoda Auto.

Čtěte také: Hyundai Tucson: Pohodlné auto pro město i venkov

V Nošovicích budou vyrábět nový Hyundai Tuscon

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články