Bez sociální demokracie by pravice srazila mzdy a snížila důchody, věří Maláčová

MALÁČOVÁ O PRAVICI

Bez sociální demokracie by pravice srazila mzdy a snížila důchody, věří Maláčová 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je přesvědčená, že bez vlivu sociální demokracie by pravice zprivatizovala zdravotnictví, snížila mzdy nebo seškrtala důchody. Uvedla to v rozhovoru pro deník Právo. Také si myslí, že v blížících se říjnových volbách do krajských zastupitelstev a Senátu dokáže ČSSD nalákat voliče i díky zvládnutí koronavirové krize. Všichni jsme se osvědčili, tvrdí.

ČSSD má dlouhodobě problémy se získáváním voličů. „Sociální demokracie je obětí svého úspěchu všude v Evropě, dokázali jsme za posledních několik desítek let posílit střední třídu, dostat prosperitu mezi nejširší skupinu obyvatel…“ uvedla. „Myslím si, že koronakrize ukázala, že nejstarší politická strana v této zemi ví, co dělat. Myslím, že ministři, hejtmani i starostové za ČSSD jsme se všichni osvědčili a předvedli jsme za sociální demokracii výbornou práci,“ prohlásila. ČSSD hodlá 20. června nastartovat volební kampaň a představit body volebního programu.

Podle průzkumů má však ČSSD šanci uspět jen ve třech krajích ze třinácti. Maláčovou to ale neznepokojuje. „Jediný směrodatný průzkum jsou volby samotné. A v nich uděláme vše, abychom lidi přesvědčili, že jsme ta správná volba. Bez sociální demokracie by pravice zprivatizovala zdravotnictví, měli bychom nízké mzdy a pravděpodobně žádné důchody,“ prohlásila.

Podotkla také, že se jí líbí přezdívka „Venezuela“, kterou pro ni opozice používá ve snaze zdůraznit, že je rozdávačná. „Je to nejlepší důkaz toho, že pravice neví, co chce. Mně říkají Venezuela, ale pak sami žádají víc. Příspěvek na péči, důchody, rodičovská, ošetřovné. A nevybavuji si, že by mi některý zákon prošel menší než ústavní většinou,“ podotkla.

Foto: Echo24.cz

Ministryně práce odmítá nařčení opozice, že si plete sociální politiku s charitou. „Já prosazuji věci, za kterými si stojím. Měla jsem velmi tvrdá jednání o minimální mzdě. I přesto, že je 14 600 Kč velkým úspěchem, není to žádným rozdáváním. Přála bych poslancům, aby si zkusili z toho měsíc vyžít. Nezvládli by to.“

Poznamenala, že ani navýšení příspěvku na péči pro nejvíce postižené na 19.000 korun není přehnané, stejně tak nevidí jako „charitu“ rodičovskou ve výši 300.000 korun. „Chci, aby lidé, kteří pracují nebo o někoho pečují, měli důstojný život. Charitu dělá ze sociální politiky právě pravice,“ podotkla.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články