Tenistky Krejčíková se Siniakovou jsou šampionkami Wimbledonu

ÚSPĚCH ČESKÉHO TENISU

Barbora Krejčíková a Kateřinia Siniaková. Foto: Shutterstock
1

Česká dvojice Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková poměrně jasně zvítězila ve finále ženské čtyřhry Wimbledonu. Tenistky dnes porazily své soupeřky Belgičanku Elise Mertensovou a Číňanku Čang Šuaj poměrem 6:2 a 6:4. Úspěšné Češky tak slaví již pátý grandslamový titul a v pořadí druhý triumf v britském All England Clubu.

České tenistky dokázaly porazit své soupeřky ve dvou setech během 66 minut. V utkání měly celou dobu navrch, lépe podávaly a neposkytovaly druhé straně příliš příležitostí. Komplikace přišla až v druhém setu, kdy Siniaková odevzdala podání a druhému páru se podařilo srovnat na 4:4. Češky pak už však hrály vlastně bez chyb a zápas dovedly k vítězství.

Českým hráčkám téměř vzápětí poblahopřál i premiér Petr Fiala. „Blahopřeji Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové k vítězství ve čtyřhře ve Wimbledonu a k získání už druhého grandslamového titulu v tomto roce. Skvělý sportovní úspěch a výborná reprezentace České republiky!“ uvedl na Twitteru.