1 Babišův postoj k Sýrii

Babiš otočil. V sobotu útok v Sýrii podpořil, v neděli za podporu zepsul ministry

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Komunisté se ohradili vůči podpoře útoku spojenců na Sýrii. Označili ho za možnou překážku pro to, aby podpořili vládu sestavovanou hnutím ANO a Andrej Babiš rychle zareagoval. Řečeno slovy Miloše Zemana „svůj postoj poněkud modifikoval“. Nyní tvrdí, že útok v Sýrii nic neřeší.

„Úder proti syrskému režimu, který útočí chemickými zbraněmi na civilní obyvatelstvo, byl nevyhnutelný. Z prvních informací vyplývá, že byl veden přesně a zasažena byla taková zařízení, která slouží k výrobě či přechovávání chemických zbraní,“ uvedl Babiš v sobotu.

V neděli svůj postoj přehodnotil. „Zaznamenal jsem, že naši dva ministři soutěžili v prohlášeních a pořádali různé konference,“ prohlásil. „Vojenský zásah nic neřeší, neřeší to situaci lidí, kteří tam žijí. Je třeba si sednout za stůl a společně to řešit,“ řekl také.

Babišův obrat komentoval i Miloš Zeman na Frekvenci 1. Uvedl, že Andrej Babiš „poněkud modifikoval“ svůj původní postoj. Prezident k útoku řekl, že vojenský zásah vůči jakékoli zemi je podle něj možný pouze se souhlasem Rady Bezpečnosti OSN.

Ministrům Martinovi Stropnickému a Karle Šlechtové Zeman vzkázal: Jste ministry české republiky a nikoli USA, Francie nebo Británie.

O tom, že je podpora vlády pro útok Spojených států, Francie a Británie proti Sýrii je pro KSČM mluvil v Partii na televizi Prima místopředseda strany Josef Skála. „Agrese proti Sýrii nemůže nebýt velké téma při jednání s ANO. Tím spíš, že už se jedná o třetí krok stejným směrem,“ uvedl mimo jiné. (více čtěte zde)

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Do příštího pátku chceme mít dohodu s ČSSD, prohlásil Babiš


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.