Přísné zákazy mobilů ve školách. Podle Australanů ohrožují vzdělávání dětí

ZÁKAZ MOBILŮ

Přísné zákazy mobilů ve školách. Podle Australanů ohrožují vzdělávání dětí
V některých australských školách jsou zakázány mobilní telefony. Foto: Shutterstock
1
Svět
Sdílet:

Mobilní telefony ohrožují vzdělávání dětí i jejich bezpečnost, nový plán proto přišel s řešením, že by ve všech veřejných školách byly zakázány. Opatření chtějí zavést labouristé v australském státě Nový Jižní Wales s vidinou, že zákaz zlepší studijní výsledky a udrží děti v online prostředí v bezpečí, píše web Daily Mail. Mobily už dříve zakázaly další australské státy.

Předseda labouristů Nového Jižního Walesu, Chris Minns, před nadcházejícími volbami prohlásil, že mobilní telefony jsou „největší problém“, kterému mladí lidé čelí. „Pro obyčejného učitele je téměř nemožné zjistit, zda se student uprostřed výuky snaží vyřešit komplikovaný příklad, nebo se dívá na videa na TikToku,“ řekl Minns v pořadu 2GB.

„Nemyslím si, že mladí lidé jsou dostatečně zralí na to, aby se rozhodli, zda je pro ně důležitější vzdělání či TikTok,“ prohlásil lídr místních labouristů, podle kterého je potřeba dostat děti ze sociálních sítí do parků a sportu. Obvinil technologické společnosti, že dnešní mládež používá jako pokusné králíky a je podle něj třeba zavést řádnou legislativu, která děti ochrání.

V současnosti jsou ve státě mobilní telefony zakázány na pozemcích základních škol, střední školy mohou k opatření přistoupit dle vlastního uvážení. Minns jde ale do voleb s tím, že v případě úspěchu zakáže používání mobilních telefonů na všech veřejných školách.

„V tuto chvíli studenti mohou uprostřed hodiny vytáhnout mobil a tvrdit, že je to pro vzdělávací účely. Učitel přitom nevidí, zda mluví pravdu,“ řekl Minns. Jak má škola opatření zákazu mobilních telefonů vymáhat, je podle Minnse na ní. „Necháme to na školách, jestli všechny mobily seberou na začátku dne, nebo zavedou všeobecné pravidlo, že si je žáci nemohou vzít při vyučování,“ uvedl Minns.

Nový Jižní Wales by nebyl prvním státem, který by v Austrálii takové opatření zavedl. Na veřejných středních školách jsou mobily zakázané ve státech Západní Austrálie, Jižní Austrálie a Victoria.

Podle Minnse se zákaz netýká jiné tabletů, ty by nadále ve třídách povoleny byly. Doufá totiž, že existují technické možnosti, které zajistí, že výjimka nebude zneužita.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články